REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nowa sportowa Alfa – postrach zgierskich dróg

W ubiegłym roku Komenda Główna Policji zakupiła nowe radiowozy marki Alfa Romeo 159. Przez ten czas nie wiadomo było dokładnie, gdzie konkretnie trafią auta. Dziś już wiemy, że jedno pozostanie w służbie zgierskch policjantów. Łącznie dla województwa łódzkiego przezaczono 10 nowych radiowozów. Trzy samochody otrzymał Komisariat Autostradowy w Parzęczewie, po jednym przydzielono do Komend Powiatowych w Łęczycy, Łodzi – Wschodzie, Zgierzu, Kutnie, Komend Miejskich Policji w Łodzi oraz Piotrkowie Trybunalskim oraz do Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi.

Uwaga kierowcy – samochody są kompletnie wyposażone w urządzenia rejestrujące prędkość oraz dźwięk. Kamery umieszczono z tyłu i z przodu co umożliwia nagrywanie obrazu samochodu jadącego przed, jak i z tyłu. Nowe alfy posiadają silnik o pojemności 1.8 z turbodoładowaniem oraz mocy 200 KM. Dzięki temu rozwijają prędkość do 235 km/h, a do setki rozpędzają sie w 7 sekund. Koszt zakup jednego pojazdu to 132 tysiące złotych. 

Na razie nie otrzymaliśmy jeszcze samochodu, przekazanie ma nastąpić już wkrótce mówi Kinga Górska z KPP w Zgierzu

Auta trafiły do służby z opóźnieniem. Wcześniej 4 miesiące stacjonowały na policyjnych parkingach. Komenda Główna Policji tłumaczyła opóźnienia koniecznością dopełnienia formalności przetargowych. To jednak nie jedyne problemy. Poważną usterką techniczną okazał się nawiew. Jeśli został w aucie włączony, zakłócał on, a dokładniej zawyżał wskazania radaru mierzącego prędkość pojazdu jadącego z naprzeciwka. Ostatecznie problem rozwiązano poprzez zamontowanie specjalnej folii izolującej deskę rozdzielczą. 

 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły