REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Gdziekolwiek będziesz – zagłosuj

 Wyjeżdżasz na wakacje? Nie będzie Cię w mieście przez  weekend? Jeśli zdążyłeś pobrać z urzędu gminy odpowiednie zaświadczenie uprawniające do głosowania poza miejscem zamieszkania, pamiętać aby oddać swój głos. Nie zważaj na kolejki.  Każdy głos się liczy.

Mając zaświadczenie w ręce można oddać głos w dowolnej komisji wyborczej w kraju jak i zagranicą oraz na statkach morskich. 

Tegoroczne wyborcy są wyjątkowe – ich pojawianie się wymuszone jest tragiczną śmiercią prezydenta Kaczyńskiego w katastrofie pod Smoleńskiem. Po raz pierwszy też dzień wyborów wypada w okresie wakacyjnym. Eksperci przewidują, że termin wyborów jaki ustalił Bronisław Komorowski pełniąc obowiązki prezydenta, jest dla niego samo jako kandydata niekorzystny. Jego elektorat pochodzi gównie z miast, a część potencjalnych wyborców miejskich jest już na wakacjach. 

W poprzednich wyborach prezydenckich zaświadczenie uprawniające do głosowania poza miejscem zamieszkania pobrało 60 tys. wyborców. Swój głos w pierwszej turze tegorocznych wyborów w nieswoim lokalu wyborczym oddało 319 tys. Polaków. Do tej pory zaświadczenia uprawniające do głosowania w drugiej turze pobrało 40 tys. osób. 

Organizatorem akcji Gdziekolwiek będziesz – zagłosuj jest  m.in Fundacja im. Stefana Batorego oraz Szkoła Liderów.

Wniosek można było złożyć w urzędzie gminy, w której dana osoba jest ujęta w spisie wyborców najpóźniej 2 lipca.

więcej informacji – www.maszglos.pl

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,