REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Łódź idzie w ślady Zgierza

 Łódzcy radni mają głosować w środę (07.07.2010 r.) nad przyjęciem uchwały sprzeciwiającej się obiegowi dopalaczy w mieście. Projekt PiS zakłada przyjęcie uchwały w formie stanowiska. Aby była zgodna z prawem, nie ma mieć ona mocy wiążącej. Sprzedaż oraz zażywanie dopalaczy nie są bowiem zakazane w kraju. Łódzki magistrat chce przez swoje działania wyrazić protest przeciw legalności środków, których wpływ na organizm jest zbliżony do narkotyków. Miasto zdołało już usunąć reklamy smartshopów, m.in. w przejściu podziemnym pod skrzyżowanie al. Piłsudskiego i ul. Piotrkowskiej.  

Zgierscy radni przegłosowali we wtorek (29.06.2010 r.) przyjęcie uchwały "antydopalaczowej". Nawet gdyby okazała się ona niezgodna z prawem, są oni gotowi walczyć o sprawę w sądzie najwyższym. Chcą wyraźnie zamanifestować swoją determinację w walce z plagą popularności dopalaczy.  

Zgierz oraz Łódź to dwa miasta, które zostały w ostatnim czasie dotknięte tragedią w związku z  obecnością dopalaczy. Najpierw 24-letni zgierzanin zmarł nagle przed jednym z łódzkich klubów muzycznych – w jego kieszeniach znaleziono dopalacze, natomiast koledzy 20-latka z Widzewa przyznają, że chłopak przed śmiercią zażywał mieszankę tych niebezpiecznych środków psychoaktywnych.

W woj. łódzkim jest stosunkowo najwięcej dopalaczy w kraju, zatem samorządowcy traktują sprawę obecności w miastach tych pół-narkotyków priorytetowo. 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,