REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Gimnazjaliści ze Zgierza z wizytą w Warszawie

W dniach 2 i 3 kwietnia 2014 roku uczniowie klas drugich Gimnazjum nr 2 w Zgierzu z Oddziałami Dwujęzycznymi odwiedzili stolicę naszego państwa – Warszawę. 

Uczestnicy wycieczki (nie ponosząc kosztów wyjazdu) zwiedzili zabytkową część Warszawy kojarzoną z Placem Zamkowym, a także Łazienkami Królewskimi, zwiedzili również Belweder, spacerowali Krakowskim Przedmieściem. Zawitali także do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi powstańcy przechodząc się kanałami czy też nasłuchując odgłosów spadających bomb. 
 
Punktem kulminacyjnym stało się zwiedzenie budynku Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej, a wszystko to dzięki zaangażowaniu i we współpracy ze Zbigniewem Linkowskim – radnym Miasta Zgierza.
 
Gimnazjalistów po sejmowych salach i korytarzach oprowadzał zgierzanin, poseł Marek Matuszewski, który przybliżył uczniom zasady pracy w Sejmie, opowiedział o politykach z czasów II RP oraz współczesnych. Po ciekawej prelekcji wykonano pamiątkowe fotografie z posłem.
 
Młodzieży z wizytą w Warszawie towarzyszył także I Zastępca Prezydenta Miasta Zgierza, Przemysław Staniszewski. Nad realizacją programu i celów wycieczki czuwali, dyrektor szkoły – Anna Tomczak oraz nauczyciele/opiekunowie w osobach: Sylwia Karbownik i Jarosław Stefaniak.
 
 
Uczestnicy zafundowanej wycieczki składają podziękowania dla:
 
Posła na Sejm RP – pana Marka Matuszewskiego
I Zastępcy Prezydenta Miasta Zgierza – pana Przemysława Staniszewskiego
Radnego Miasta Zgierza – pana Zbigniewa Linkowskiego

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu