REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Grzegorz Leśniewicz drugim Zastępcą Prezydenta Miasta Zgierza

 Z dniem 4 stycznia br. prezydent Zgierza Iwona Wieczorek powołała swojego drugiego zastępcę, którym został Grzegorz Robert Leśniewicz (bezpartyjny).

Nowy wiceprezydent ma 43 lata, żonę i dwoje dzieci. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, studia podyplomowe z zakresu prawa pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, studia doktoranckie z zakresu historii kościoła w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie (obecnie). Posiada uprawnienia państwowe Ministra Skarbu z zakresu zarządzania spółkami Skarbu Państwa.
 
Pracę zawodową rozpoczął w 1993 roku jako nauczyciel w LO im. St. Staszica w Zgierzu. Od roku 1995 jest wyższym oficerem służb penitencjarnych, obecnie w stopniu majora. Pełnił i pełni służbę w Areszcie Śledczym w Łodzi, Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi, Centralnym Zarządzie Służby Więziennej w Warszawie. Uczestniczył w pracach nad reformą więziennictwa w Polsce, w tym w przygotowaniu przepisów i rozporządzeń wykonawczych związanych z reformą.
 
Ma bogate doświadczenie samorządowe. W latach 1994-1998 był radnym Rady Miasta Zgierza, w latach 1998-2006 radnym Rady Powiatu Zgierskiego, w latach 1998-2001 członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego, w latach 2001-2002 oraz 2005-2006 Starostą Powiatu Zgierskiego, w latach 2003-2005 przewodniczącym Rady Powiatu Zgierskiego.
 
Jest aktywnym działaczem Towarzystwa Przyjaciół Zgierza, byłym prezesem Zarządu Miejskiego PKPS, honorowym krwiodawcą, instruktorem ZHP.
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jaka pompa do podlewania ogrodu ze zbiornika?

Pielęgnacja ogrodu to dziedzina wymagająca nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim systematyczności. Przy dużej powierzchni terenu zewnętrznego, warto posiłkować się automatycznymi rozwiązaniami nawadniającymi, dzięki którym

Wigilia w hotelu? Pomysł na Święta nad morzem!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który każdy pragnie spędzić z najbliższymi. Pięknie ustrojona choinka, wyśmienite potrawy, apetyczne ciasta, wspólne śpiewanie kolęd, łamanie opłatkiem i

Gdzie warto polecieć na wakacje zimą?

Uwielbiasz słońce i wysokie temperatury, a w październiku najchętniej zapadłbyś w sen zimowy? Gdy za oknem zimno, ciemno i szaro, wybierz się na egzotyczne wakacje