REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Grzegorz Leśniewicz drugim Zastępcą Prezydenta Miasta Zgierza

 Z dniem 4 stycznia br. prezydent Zgierza Iwona Wieczorek powołała swojego drugiego zastępcę, którym został Grzegorz Robert Leśniewicz (bezpartyjny).

Nowy wiceprezydent ma 43 lata, żonę i dwoje dzieci. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, studia podyplomowe z zakresu prawa pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, studia doktoranckie z zakresu historii kościoła w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie (obecnie). Posiada uprawnienia państwowe Ministra Skarbu z zakresu zarządzania spółkami Skarbu Państwa.
 
Pracę zawodową rozpoczął w 1993 roku jako nauczyciel w LO im. St. Staszica w Zgierzu. Od roku 1995 jest wyższym oficerem służb penitencjarnych, obecnie w stopniu majora. Pełnił i pełni służbę w Areszcie Śledczym w Łodzi, Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi, Centralnym Zarządzie Służby Więziennej w Warszawie. Uczestniczył w pracach nad reformą więziennictwa w Polsce, w tym w przygotowaniu przepisów i rozporządzeń wykonawczych związanych z reformą.
 
Ma bogate doświadczenie samorządowe. W latach 1994-1998 był radnym Rady Miasta Zgierza, w latach 1998-2006 radnym Rady Powiatu Zgierskiego, w latach 1998-2001 członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego, w latach 2001-2002 oraz 2005-2006 Starostą Powiatu Zgierskiego, w latach 2003-2005 przewodniczącym Rady Powiatu Zgierskiego.
 
Jest aktywnym działaczem Towarzystwa Przyjaciół Zgierza, byłym prezesem Zarządu Miejskiego PKPS, honorowym krwiodawcą, instruktorem ZHP.
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na