REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wielki Sukces IV edycji Charytatywnego Balu Czerwonej Róży

Dużym sukcesem zakończył się organizowany przez poseł Agnieszkę Hanajczyk IV Charytatywny Bal Czerwonej Róży. Podczas ostatniej edycji balu, który odbył się w sobotę 18 lutego w zajeździe Boryna (Rąbień, k. Aleksandrowa Łódzkiego) udało się pobić zeszłoroczny rekord i zebrać kwotę przekraczającą 72 tys. zł. 

 – To wprost niewiarygodne, ale znów udało się zdobyć więcej pieniędzy niż rok temu – mówi Agnieszka Hanajczyk. – W tym roku cała zebrana kwota posłuży kompleksowemu wsparciu rehabilitacji dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych intelektualnie, prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu. 
Ideą balu było pozyskanie od ludzi dobrej woli przedmiotów lub karnetów na wykonanie usługi, które następnie w trakcie uroczystości zostały licytowane na aukcji.
Bal oprócz świetnej zabawy dostarczył uczestnikom wielkich emocji związanych z loterią oraz licytacjami pozyskanych przedmiotów. W tym roku udało się pozyskać ponad 130 przedmiotów. Część z nich została poddana licytacji i tak na przykład „pod młotek" poszły między innymi srebrne spinki ofiarowane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – za 1,5 tys. złotych, srebrna brosza z naturalnym pięknym bursztynem podarowana przez premiera Donalda Tuska – za 1 tys. złotych, grafika Stadionu Narodowego podarowana przez minister Joannę Muchę z osobistą dedykacją – za 3 tys. złotych, Mapa Europy wydana z okazji prezydencji Polski w UE, ofiarowana przez Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina – za 3 tys. złotych, dwa obrazy Eugeniusza Tukana-Wolskiego – za 2,5 tys. złotych oraz za 2,7 tys. złotych.
Część z pozyskanych gadżetów przeznaczona została na potrzeby loterii fantowej. Aby wziąć w niej udział wystarczyło zakupić los w cenie 100 zł. Oczywiście pod każdym losem kryła się niespodzianka.
Bal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku bawiło na nim blisko 250 osób.
Podczas trwania charytatywnego balu Czerwonej Róży nie udało się zlicytować wszystkich przedmiotów. Dlatego już od wtorku 21 lutego przedmioty zostaną wystawione w Biurze Rady (mieszczącej sie w siedzibie Urzędu Miasta Aleksandrowa Lódzkiego przy ul. 11-go Listopada 3) i tam każda osoba chcąca wspomóc stowarzyszenie będzie mogła zakupić cenne gadżety. Każdy, kto ma chęć, może do biura przyjść, wybrać i kupić wybrany przez siebie przedmiot. Wszystkie pieniądze przekazane zostaną stowarzyszeniu.
 
Bal Czerwonej Róży to cykliczna impreza charytatywna, którą organizuje pani poseł Agnieszka Hanajczyk wraz z grupą przyjaciół. Ideą balu jest pozyskanie od ludzi dobrej woli przedmiotów bądź karnetów na usługi, które następnie w trakcie uroczystości zostaną zlicytowane na aukcji.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają