REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

IX Powiatowy Konkurs Poetycki Rozstrzygnięty

1 marca 2011 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu miał miejsce finał Powiatowego Konkursu Poetyckiego pod patronatem Starosty Zgierskiego, adresowany do młodych mieszkańców powiatu zgierskiego. Organizatorzy konkursu – Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu, już po raz IX przyznali nagrody i wyróżnienia w konkursie, którego celem jest inspirowanie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej do uprawiania własnej twórczości poetyckiej.
 
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najwyżej oceniono zestaw trzech wierszy autorstwa Weroniki Kowalskiej z XIII LO w Łodzi: Rzut oka, Olej w Głowie, Bóg nas nienawidzi. II nagrodą uhonorowano Małgorzatę Bielińską, uczennicę I LO im. S. Staszica w Zgierzu, zaś III miejsce przypadło Aleksandrze Nowackiej z LO w Ozorkowie.
 
W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła uczennica szkoły w Giecznie – Magdalena Weteska, autorka wiersza pt. Przebudzenie. 
Po wręczeniu nagród książkowych laureatom konkursu, którego dokonał Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki, odbyła się prezentacja zwycięskich utworów przez samych twórców, dzięki czemu wszyscy obecni na uroczystości mogli przekonać się, jak wysoki był poziom nagrodzonych wierszy.

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od