REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

IX Powiatowy Konkurs Poetycki Rozstrzygnięty

1 marca 2011 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu miał miejsce finał Powiatowego Konkursu Poetyckiego pod patronatem Starosty Zgierskiego, adresowany do młodych mieszkańców powiatu zgierskiego. Organizatorzy konkursu – Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu, już po raz IX przyznali nagrody i wyróżnienia w konkursie, którego celem jest inspirowanie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej do uprawiania własnej twórczości poetyckiej.
 
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najwyżej oceniono zestaw trzech wierszy autorstwa Weroniki Kowalskiej z XIII LO w Łodzi: Rzut oka, Olej w Głowie, Bóg nas nienawidzi. II nagrodą uhonorowano Małgorzatę Bielińską, uczennicę I LO im. S. Staszica w Zgierzu, zaś III miejsce przypadło Aleksandrze Nowackiej z LO w Ozorkowie.
 
W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła uczennica szkoły w Giecznie – Magdalena Weteska, autorka wiersza pt. Przebudzenie. 
Po wręczeniu nagród książkowych laureatom konkursu, którego dokonał Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki, odbyła się prezentacja zwycięskich utworów przez samych twórców, dzięki czemu wszyscy obecni na uroczystości mogli przekonać się, jak wysoki był poziom nagrodzonych wierszy.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.