REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

IX Powiatowy Konkurs Poetycki Rozstrzygnięty

1 marca 2011 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu miał miejsce finał Powiatowego Konkursu Poetyckiego pod patronatem Starosty Zgierskiego, adresowany do młodych mieszkańców powiatu zgierskiego. Organizatorzy konkursu – Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu, już po raz IX przyznali nagrody i wyróżnienia w konkursie, którego celem jest inspirowanie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej do uprawiania własnej twórczości poetyckiej.
 
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najwyżej oceniono zestaw trzech wierszy autorstwa Weroniki Kowalskiej z XIII LO w Łodzi: Rzut oka, Olej w Głowie, Bóg nas nienawidzi. II nagrodą uhonorowano Małgorzatę Bielińską, uczennicę I LO im. S. Staszica w Zgierzu, zaś III miejsce przypadło Aleksandrze Nowackiej z LO w Ozorkowie.
 
W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła uczennica szkoły w Giecznie – Magdalena Weteska, autorka wiersza pt. Przebudzenie. 
Po wręczeniu nagród książkowych laureatom konkursu, którego dokonał Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki, odbyła się prezentacja zwycięskich utworów przez samych twórców, dzięki czemu wszyscy obecni na uroczystości mogli przekonać się, jak wysoki był poziom nagrodzonych wierszy.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają