REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Minister Grabarczyk wbija łopaty pod budowę autostrad

 W piątek (16.07.2010 r.) w miejscowości Sadówka niedaleko Bratoszewic Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk wbił symboliczną łopatę pod budowę autostrady A1 w woj. łódzkim. Dwa dni wcześniej minister wbijał łopatę w ziemię w Pruszkowie, inaugurując budowę odcinka A2 Łódź – Warszawa. 23.06.2010 r. również symbolicznie otwierał budowę węzła autostradowego Stryków, który ma połączyć A1 i A2. Inwestycje, które gotowe mają być na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 r. nabierają zatem tempa. Węzeł Stryków oddany ma być do użytku w listopadzie 2011 r. 

 Obecnie mieszkańcy woj. łódzkiego mogą podróżować na zachód bezpłatną autostradą A2, która przechodzi w płatną Autostradę Wielkopolską, oraz bezpłatnym odcinkiem A1 biegnącym na południe: Tuszyn – Piotrków Trybunalski. 
 
W ubiegłym tygodniu podpisane zostały kontrakty na budowę dwóch odcinków A1 w woj. Łódzkim i Kujawsko-Pomorskim: Kowal-Sójki oraz Kotliska-Piątek. Łącznie inwestycje pochłoną sumę 1,3 mld zł. Koszt budowy A2 z Łodzi do Warszawy wynieść ma około 3 mld zł.
 

Inne

Ciekawe artykuły