REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jak płacić jeszcze mniej za taksówki?

 Od czasu do czasu taksówki są niezastąpione – dzięki taxi możemy dojechać do celu wtedy, gdy liczy się czas lub komfort. Niestety, podróżowanie taksówkami nie należy do tanich przyjemności. Jeżeli nie lubisz przepłacać, sprawdź razem z nami, jak znaleźć najtańsze taxi i oszczędzać.

Cena za taksówkę uzależniona jest przede wszystkim od pokonanego dystansu oraz od taryfy. Korporacje mają różne cenniki, dlatego też nierzadko okazuje się, że różnice na tej samej trasie wynoszą nie kilka, ale nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych! Są jednak sposoby na to, aby płacić za taksówki niewiele – przedstawiamy te najlepsze.

Korzystaj z taxi z aplikacji internetowych

Dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszą się aplikacje przeznaczone do zamawiania taksówek przez internet. Najpopularniejsza to Uber, ale działa on tylko w kilku miastach w Polsce, dlatego też mieszkańcy mniejszych miejscowości nie mogą korzystać z przejazdów z Uberem. Do dyspozycji są też inne programy, które mają szerszy zasięg, na przykład iTaxi – wszystkie z nich można znaleźć w e-sklepach dla Androida, Apple iOS oraz Windows.

Za sprawą aplikacji można przede wszystkim szybko sprawdzić ceny za kurs i płacić mniej, ponieważ cenniki są bardziej atrakcyjne niż w przypadku zwykłych korporacji taksówkarskich – średnio ceny są niższe od 20 do nawet 40%. W wielu aplikacjach można także wybrać taką taksówkę, która będzie najtańsza, wskazując na swój limit cenowy.

Porównuj i wybieraj najtańsze oferty z porównywarkami on-line

Ceny w korporacjach taksówkarskich można z kolei bardzo łatwo sprawdzić za sprawą internetowych porównywarek cen – to nowość i nie każdy wie o ich istnieniu. Porównywarki cen taxi działają podobnie jak inne porównywarki cen. Przykładowo gdy interesuje cię taxi w Gdańsku, możesz błyskawicznie zobaczyć ceny w różnych korporacjach w tym mieście, w tym cenę za postój, wejście do taxi oraz ceny za 1 kilometr w pierwszej i drugiej taryfie.

Co więcej, niektóre porównywarki wyposażone są także w interaktywne mapy – wystarczy wtedy wskazać planowaną trasę, aby natychmiast dowiedzieć się, ile w przybliżeniu będzie kosztowało jej pokonanie w różnych korporacjach taksówkarskich.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,