REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ważne zmiany w organizacji ruchu w Zgierzu

 Ruszają prace drogowe na ul. Piątkowskiej (DW702) w Zgierzu. Na piątek 12 sierpnia Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi zaplanował zamkniecie odcinka ul. Piątkowskiej od skrzyżowania z DK 91 do skrzyżowania z ul. Musierowicza (bez samego skrzyżowania, na którym włączony zostanie tryb pulsacyjny sygnalizacji świetlnej). Objazdy będą kierowane ulicami Musierowicza i Armii Krajowej. 

Natomiast już w najbliższy piątek 5 sierpnia 2016 r. o godz. 14.00 z ruchu zostanie wyłączony krótki odcinek Piątkowskiej (DW702), od skrzyżowania z DK91 do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego (samo skrzyżowanie pozostanie przejezdne). W związku z zamknięciem skrzyżowania ulic Piątkowskiej i Piłsudskiego, zaprojektowany został objazd ulicami: 1-go Maja i 3-go Maja do DK 91.
 
Prace na Piątkowskiej będą wykonywane etapowo. Niemniej z dużym prawdopodobieństwem spowodują one problemy komunikacyjne dla kierowców, zarówno mieszkańców Zgierza, jak i przemieszczających się DW 702 w kierunku do i z Kutna (trasa prowadzi do wjazdu na autostradę A2).
 
Również pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się ze zmianami na liniach autobusowych 6 i 51. Autobusy pojadą trasą: Musierowicza – Piątkowska – Kasprowicza – Przemysłowa – Szczawińska – Piłsudskiego – 1-go Maja. 
 
Dzięki pracom na Piątkowskiej:
 – zostanie zbudowana nowa nawierzchnia;
– nastąpi rozbudowa nawierzchni wlotów dróg bocznych oraz przebudowa zjazdów;
– powstaną nowe chodniki w miejscu istniejących;
– zostaną zbudowane nowe zatoki autobusowe;
– będzie rozbudowane odwodnienie ulicy;
– pojawi się nowe oświetlenie uliczne.

Inne

Ciekawe artykuły