REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jak zmienił się McDonalds?

 Na początku grudnia znów można zjeść w naszym mieście „Maca”. Od lipca lokal restauracji w Zgierzu był nieczynny. Przez 5 kolejnych miesięcy zdołano zburzyć dotychczasowy budynek oraz postawić kompletnie nowy – dwupiętrowy. 

Część mieszkańców była zaskoczona, że nowy McDonalds otworzył się dość nagle. Dominik Szulowski, Corporate Affairs Manager McDonlad’s Polska wyjaśnia jednak: W związku z ponownym otwarciem restauracji McDonald’s w Zgierzu przeprowadziliśmy akcję informacyjną. W  dniu otwarcia umieszczone były 2 banery przed restauracją, dodatkowo wszystkie tablice informujące o kierunku do restauracji zostały zmienione w nocy przed otwarciem , rozdawnictwo ulotek ruszyło na 3 dni przed otwarciem, wywieszone zostały plakaty m.in. w urzędzie pracy, urzędzie miasta , dodatkowo w dniu otwarcia był występ Ronalda McDonalda. Rzecznik dodaje równieżNie bardzo mogę wyjaśnić, skąd wzięła się informacja o „uroczystym” otwarciu. W przypadku ponownych otwarć restauracji poddanych remontowi nie praktykujemy robienia większych fet.  Gwoli ścisłości przytoczmy jednak słowa Dominika Szulowskiego dla portalu Gazeta.pl z lipca 2010 r.: Liczymy, że uda się zrobić uroczyste otwarcie przed Bożym Narodzeniem.
 
 Magdalena Michalak, Naczelnik Wydziału Promocji UMZ, potwierdza jednak, że nowy Mc faktycznie został otwarty nagle i znienacka. W wypowiedzi na naszym forum czytamy – Uprzejmie informuję, iż jako naczelnik wydziału promocji miasta wysyłałam od października zapytania mailowe i faxem do biura prasowego Mc dotyczące terminu otwarcia i in. kwestii m.in. wielkości restauracji na tle innych tego typu obiektów w PL. Odpowiedzi się niestety nie doczekałam.
 
Dlaczego sieć zdecydowała się postawić w Zgierzu nowy budynek? Stary lokal w zasadzie nie nadawał się do już do użytkowania. Do wnętrz dostawała się wilgoć, a ściany i podłoga gniły. Dodatkowy kłopot stanowiły lekkie podtopienia podczas ulewnych deszczy. Restauracja był zlokalizowana dość nisko w stosunku do sąsiednich budynków. 
 
Przyjrzyjmy się jednak co nowego oferuje McDonald’s w Zgierzu. Przede wszystkim budynek jest bardziej przestrzenny i pojemny. Więcej miejsc siedzących pomieści zarówno zgierzan jak i licznych podróżnych. Wiele osób zatrzymuje się tu na posiłek jadąc krajową jedynką latem nad morze, czy zmierzając zimą w odwrotnym kierunku – na narty.
 
Obecnie ofertę restauracji poszerzono o kawiarnię McCafe i pokój zabaw ruchowych dla dzieci Gym&Fun. Dzieci znajdą w nim trzy atrakcje: interaktywny wyścig rowerowy, tor przeszkód oraz boisko do koszykówki z małymi piłkami. Dodatkowo dla dzieci przewidziano plac zabaw na zewnątrz. Oryginalnie prezentuje się budynek z zewnątrz. Nowa kolorystyka wynika ze zmiany wizerunku restauracji. Jest to zakrojona na szeroką skalę akcja, którą prowadzimy już od paru lat. Obecnie stawiamy na większe zróżnicowanie architektoniczne, lepsze dostosowanie do specyfiki klienteli, wyższy standard i komfort korzystania z naszych usług – wyjaśnia Dominik Szulowski.
 
W zmodernizowanej restauracji pracuje obecnie 56 osób, wcześniej zatrudnionych było 53.
 
Magdalena Michalak, Naczelnik Wydziału Promocji UMZ, a osobiście wielka fanka „Mc” zauważa na naszym forum: Słabym rozwiązaniem jest piesze podejście do restauracji od strony ulicy 3 Maja. Wejście od chodnika prowadzi donikąd – natykamy się centralnie na płotek, który trzeba obejść pakując się wprost pod koła aut z McDrive, nie ma tam chodnika. Inna opcja to obejście płotka kawałem w drugą stronę. Gdzie też nie ma chodnika. Panią Magdę dziwi również fakt, że nie znajdziemy w lokalu windy na górę. Na stawiane zarzuty Dominik Szulowski odpowiada: Przyjrzymy się oczywiście, czy we wskazanym miejscu występują trudności lub zagrożenia dla osób zmierzających do lokalu. Chcę jednak zaznaczyć, że wskazane miejsce wygląda tak samo, jak przed remontem. Przed lata działania restauracji nie dotarły od naszych gości żadne uwagi dotyczące tego miejsca.
 
Podsumowując dodajmy, że – tak jak poprzednio – McDonald’s to fajne miejsce nie tylko jeśli trzeba coś szybko zjeść, podłączyć się do darmowego Internetu bezprzewodowego czy nagle skorzystać z toalety:)
 
Na koniec zobaczymy jak zmieniał się McDonalds przez ostanie miesiące. 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły