REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znaleziono zwłoki mężczyzny w śniegu

 Zimowa aura jest niebezpieczna dla osób bezdomnych, chorych oraz upojonych alkoholem. Do chwili obecnej w województwie łódzkim na skutek wychłodzenia zmarło w tym roku sezonie już 10 osób. We wtorek 21.12.2010 r,. około 6.00 nad ranem mieszkanki wsi Dobra w powiecie zgierskim ujawniły leżące w śniegu zwłoki mężczyzny. Okazało się, że jest to 47-letni mieszkaniec tej miejscowości. Lekarz jako najbardziej prawdopodobną przyczynę zgonu stwierdził wychłodzenie organizmu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten poprzedniego dnia spożywał alkohol i nie powrócił na noc do pobliskiego domu. W ubiegłym sezonie na terenie województwa łódzkiego w wyniku wychłodzenia zmarły 23 osoby,  w samej Łodzi 9. W całej Polsce te dane sięgały blisko 300.

Policjanci cały czas monitorują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne i gdzie może dojść do zagrożenia ich zdrowia i życia, głównie poprzez wychłodzenie ciała. Są to w szczególności opuszczone budynki, piwnice, ogródki działkowe, dworcowe poczekalnie, klatki schodowe, węzły ciepłownicze, komórki. Dla własnego bezpieczeństwa każda z osób, która nie ma dachu nad głową, w okresie zimowym powinna trafić do schronisk lub noclegowni jak te prowadzone przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

 
Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka leżącego na ulicy, przebywającego w sąsiedztwie bezdomnego czy niepełnosprawnego, okażmy zainteresowanie osobom samotnie mieszkającym, schorowanym i informujmy o tym odpowiednie służby. Takie sygnały pozwalają na szybkie dotarcie do osób potrzebujących pomocy i skuteczne otoczenie ich opieką, która może im uratować życie.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają