REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wszystkie świerki legalne

 Nadchodzą święta, na chodnikach coraz więcej handlarzy świerkowymi i jodłowymi gałęziami. Fakt ten jakoś nie dziwi służb współodpowiedzialnych za ochronę przyrody w mieście. To, że bezkarnie okalecza się drzewa jak zawsze bezkarnie uchodzi tym pseudokupcom, zresztą podobnie jak majowa sprzedaż konwalii – pisze m.in. do naszej redakcji pani Wanda ze Zgierza.

O ile handel samymi gałęziami może budzić emocje, to sprzedaż całych drzewek odbywa się głównie na targowiskach, czyli tam gdzie powinna, a więc na rynku przy ul. Aleksandrowskiej, a także obok hal handlowcy pomiędzy ul. Długą, a 3 Maja, ewentualnie również na prywatnych terenach. Sprawdziliśmy niemal wszystkich handlarzy choinkami w mieście. Wszyscy potrafili wykazać się odpowiednimi certyfikatami i zaświadczeniami dotyczącymi pochodzenia drzewinformuje Dariusz Bereżewski, komendant Straży Miejskiej w Zgierzu. – Oznacza, to że żadne z drzewek nie pochodzi z nielegalnych wyrębów.

Świerki i jodły kupowane są głównie od prywatnych hodowców oraz z oficjalnych plantacji Lasów Państwowych. 

Dariusz Bereżewski zwraca ponadto uwagę na dużą konkurencję pomiędzy handlarzami. Gdyby któryś ze sprzedawców starał się handlować drzewami nielegalnego pochodzenia zapewne jego konkurenci zgłosiliby sami sprawę policji lub straży miejskiej. 
 

Inne

Ciekawe artykuły