REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych opon u wulkanizatora można przecież zainwestować w nieco droższe ogumienie całoroczne. Dlaczego nie opłaca się kupować opon stacjonarnie? Jak łatwo rozpoznać ogumienie całoroczne? Jakie są dokładnie zalety opon wielosezonowych? Na wszystkie te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej.

Dlaczego opony wielosezonowe opłaca się kupić online?

Opony wielosezonowe zdecydowanie najbardziej opłaca się zamówić z internetowej hurtowni. W stacjonarnych punktach sprzedaży (np. u wulkanizatora) należy liczyć się nie tylko z dodatkowymi kosztami dojazdu i transportu, ale przede wszystkim z mocno ograniczonym asortymentem. Dostępne w stacjonarnych sklepach opony całoroczne są z reguły droższe ze względu na wyższe koszty utrzymania lokalu. Zamawiając ogumienie w profesjonalnej internetowej hurtowni, można łatwo uniknąć sytuacji, w której trzeba przepłacić tylko ze względu na brak możliwości porównania cen. Weryfikowanie atrakcyjności cen i dostępności produktów w głośnym zakładzie wulkanizatorskim nie należy do najłatwiejszych zadań. Z tego też powodu opony wielosezonowe, podobnie jak każde inne, najbardziej opłaca się zamówić z darmową dostawą do domu lub zakładu, w którym będą one docelowo poddawane wulkanizacji. Warto zaznaczyć tu, iż w przypadku jakichkolwiek problemów lub trudności z dobraniem odpowiedniego rodzaju ogumienia można zawsze skorzystać z bezpłatnej konsultacji z doświadczonym doradcą. 

W jaki sposób oznaczone są opony wielosezonowe?

Opony wielosezonowe można łatwo i szybko rozpoznać po charakterystycznym znaku 3PMSF (trzy szczyty z płatkiem śniegu). Warto zwrócić też uwagę czy w nazwie produktu znajduje się fraza taka jak np. 4Seasons, AllSeason, Quadraxer czy Navigator. Jeżeli tak, to z pewnością są to opony całoroczne. Trzeba tu jednak zaznaczyć, iż oznaczenie M+S (ang. Mud and Snow) wykorzystywane jest zarówno w przypadku ogumienia wielosezonowego, jak i też opon zimowych. Z perspektywy budowy opony całoroczne charakteryzują się tym, iż środek bieżnika ma więcej nacięć niż opony letnie, ale mniej niż zimowe. Różnice dostrzec można także w bardziej masywnej konstrukcji klocków na zewnętrznej części bieżnika.

Dlaczego warto stosować opony wielosezonowe?

Inwestycja w opony wielosezonowe to świetny sposób na uniknięcie problemów, które związane są z koniecznością magazynowania drugiego kompletu ogumienia. Wśród zalet całorocznego ogumienie nie bez przyczyny najczęściej wymienia się wysoką wygodę użytkowania. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym topowych marek (np. Michelin, Continental, Bridgestone) opony całoroczne są nie tylko bezpieczne, ale również trwałe. Ogumienie wielosezonowe przydać się może także w trakcie zagranicznych podróży po Europie. Warto podkreślić też, iż w świetle obowiązujących w Polsce przepisów prawnych stosowanie opon wielosezonowych zimą jest w pełni legalne.

Inne

Ciekawe artykuły