REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jest pozwolenie na budowę spalarni

Żadne urzędnicze bariery nie stoją już na przeszkodzie inwestorowi, który w Zgierzu zamierza wybudować spalarnię. 28 stycznia 2014 r. firma Bio Eko Tech z Bielska-Białej otrzymała pozwolenie na budowę Zakładu Termicznego Przetwarzania Odpadów na terenie Parku Przemysłowego Boruta Zgierz.  Pozwolenie na budowę wydał Starosta Zgierski. 

Ponieważ żadna ze stron postępowania nie wniosła uwag co do wydanego pozwolenia, to 21 lutego br. decyzja uprawomocniła się – mówi Małgorzata Tomczuk ze Starostwa powiatowego w Zgierzu. – Pragnę nadmienić, że inwestor dostarczył wszelkie niezbędne dokumenty, co spowodowało, że wydanie pozwolenia na budowę było jedynie formalnością. Wcześniejsze decyzje wydane przez Prezydent Miasta Zgierza – decyzja środowiskowa i decyzja o warunkach zabudowy, przesądziły o powstaniu w Zgierzu Zakładu Termicznego Przetwarzania Odpadów.
 
Istotnie, Urząd Miasta Zgierza decyzję środowiskową wydał w 5 grudnia 2011 r., a 5 listopada 2012 r. decyzję o warunkach zabudowy. Obie decyzje umożliwiają powstanie spalarni na terenie miasta. Wydaniu tych decyzji ostro sprzeciwiał się Sławomierz Janiszewski, prezes Koła Miejskiego PSL, który odpowiedzialność za powstanie zakładu spalarni na terenie Zgierza obarcza prezydent miasta Iwonę Wieczorek
 
Inwestor zapewnia, że zakład powstanie w oparciu o bezpieczne i sprawdzone technologie, a wszystkie procesy będą stale monitorowane. W zapewnienia nie wierzą jednak wszyscy mieszkańcy Zgierza. Spalarnia będzie bowiem zlokalizowana w odległości jednego kilometra od największego zgierskiego osiedla 650-lecia. W dodatku inwestycja znajdować się będzie w pobliżu jednego z głównych zbiorników wód podziemnych. Obawy budzą też transporty wszelkich odpadów, które będą sprowadzane do zakładu.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.