REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Karetki uratowane, a więc czas się pochwalić

Zgierscy Posłowie: Artur Dunin (PO) oraz Marek Matuszewski (PiS) prześcigają się w wyliczaniu kto uczynił więcej, by uratować zgierskie pogotowie. Przypomnijmy, że wyniku podjętych negocjacji parlamentarzystów oraz władz samorządowych udało się w Zgierzu utrzymać 3 zespoły karetek pogotowia do końca 2011 r., a 2 od początku 2012 r.  

Nie miałem przyjemności poznać posła Matuszewskiego, ale z pewnością mogę powiedzieć, że poseł Dunin aktywnie walczył o utrzymanie dotychczasowej ilości załógmówi Bogusław Tyka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, który uczestniczył w spotkaniach negocjacyjnych. – Nie jestem zwolennikiem żadnej z opcji politycznych, z posłem Duninem nawet nie zgadzam się co do ilości osób, z jakich powinny składać się zespoły ratownicze, widziałem jednak jego głębokie zaangażowanie – zainicjował m.in. spotkanie marszałka województwa Witolda Stępnia z wiceministrem zdrowia Markiem Haberem. Ponadto uczestniczył kilkakrotnie w spotkaniach z wojewodą łódzkim Jolantą Chełmińską. Wiem z kolei, że poseł Matuszewski zaangażowany był nie tylko w Zgierzu, ale również w Ozorkowie – relacjonuje Bogusław Tyka.

Artur Dunin podkreśla, że podczas spotkania z Jackiem Raczyńskim, Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Łodzi to z jego strony padła propozycja połączenia okręgu zgierskiego z łódzkim, dzięki czemu mieszkańcy naszego powiatu będą mieli także dostęp do aż 28 karetek pogotowia stacjonujących na terenie Łodzi. W mediacjach występował zarówno jako parlamentarzysta jak i Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Zgierzu.
 
Poseł Marek Matuszewski upomina się, że ITZ w artykule „Uratowali dwie zgierskie karetki” z dnia 8 lutego br. nie uwzględnił jego roli w tym przedsięwzięciu. W liście skierowanym do redaktor pisze: „Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na fakt, iż petycję do Wojewody Łódzkiego z podpisami mieszkańców naszego powiatu zawiozłem osobiście i przekazałem Pani Wojewodzie. Byłem też inicjatorem zbierania podpisów po wyżej wymienioną petycją. (…) Uważam, że pominięcie mojej osoby z kontekście zgierskich karetek jest dla mnie krzywdzące (…)”.  Dodajmy, że z inicjatywy posła udało się zebrać ponad 2 tys. podpisów.
 
Posłowi Matuszewskiemu udało się również dotrzeć do zgierzan w inny sposób. – W niedzielę (13.02.2011 r.) w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (Zgierza, ul. Parzęczewska) ksiądz na mszy świętej odczytał podziękowania od Marka Matuszewskiego skierowane do mieszkańców Zgierza. Poseł PiSu dziękował mieszkańcom za podpisywanie się pod listą przeciwników zmniejszenia ilości karetek przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym – informuje jeden z mieszkańców Zgierza.
 
My nie mamy zamiaru wskazywać, kto uczynił więcej. Bez wątpienia obu posłom za ich działania należą się piątki z plusem. Przypominamy przy okazji, że o karetki dla regionu walczyła również posłanka Agnieszka Hanajczyk (PO). – Dzięki pomocy pani poseł Agnieszki Hanjaczyk spotkaliśmy się z panem dyrektorem Raczyńskim, który w Urzędzie Wojewódzkim był odpowiedzialny za tą sprawę. Negocjowaliśmy z nim – były to negocjacje bardzo trudne – powiedział starosta zgierski Krzysztof Kozanecki.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność