REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kiedy najlepiej pojechać do Egiptu?

Kiedy pojechać do tego słonecznego państwa, aby zapewnić sobie jak najlepszy urlop? Oto nasze podpowiedzi.

Rokrocznie tysiące polskich turystów jako cel swojej podróży obierają Egipt. Nie bez znajduje się on pośród trzech najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez Polaków – to przepiękny kraj z bogatą historią, zachwycający kulturą, jedzeniem, zabytkami i pięknymi plażami. Wybranie odpowiedniego momentu na odwiedzenie Egiptu wcale nie jest tak proste, jak myślisz. Chociaż w teorii przyjemny wyjazd możemy odbyć w każdym miesiącu, to do każdej pory trzeba nieco inaczej dopasować swoje oczekiwania. Kiedy pojechać do tego słonecznego państwa, aby zapewnić sobie jak najlepszy urlop? Oto nasze podpowiedzi.

Zima

Styczeń i luty to świetny moment na podróż poza sezonem – podczas gdy w Polsce zima trwa w najlepsze, w Egipcie temperatury osiągają wtedy wysokość od 18 do 26 stopni Celsjusza. W nocy temperatura może spadać jednak nieco poniżej 15 stopni. Odczuwalna temperatura może być jednak nieco niższa – początek roku w Egipcie związany jest z chłodnymi wiatrami. Ponadto dzień jest wtedy dość krótki, więc jeśli pojedziesz wtedy do Egiptu z zamiarem wylegiwania się na plaży, to szykuj się na zawód. Będzie to natomiast świetna pora na wakacje dla entuzjastów zwiedzania zabytków i poznawania kultury – zima w Egipcie to świetny czas, aby zasmakować lokalnego jedzenia, poznać różnorodne dialekty i języki arabskie i zajrzeć do najpopularniejszych miejsc bez otaczających się tłumów turystów.

Wiosna

Od marca wiatry słabną, a temperatura zaczyna wzrastać – wraz z liczbą turystów. Wraz z marcem rozpoczyna się Egipski sezon turystyczny, licz się więc z tym, że odwiedzających ten kraj będzie znacznie więcej. Wiosna w Egipcie to świetny okres na leniwy urlop – temperatura zwykle przekracza 25 stopni za dnia, a 20 w nocy, toteż każdy fan i fanka opalania się na plażowym leżaku śmiało mogą rezerwować już kwietniowy czy majowy wyjazd. Warto jednak wziąć pod uwagę, że z kolejnymi miesiącami ceny będą miarowo wzrastać, a hotele i resorty zaczną być coraz bardziej przepełnione.

Lato

Z pewnością najczęstszy wybór na urlop w Egipcie. Czerwiec, lipiec i sierpień to okres szczytu sezonu turystycznego – szykuj się na tłumy szturmujące hotele, restauracje i najpopularniejsze atrakcje turystyczne. To nie będzie zbyt dobry moment na zwiedzanie i długie spacery po mieście: słońce praży w tym czasie bez litości, a upały z dnia na dzień biją nowe rekordy temperatur. Najlepiej w tym okresie wybrać się na wakacje w stu procentach wypoczynkowe: nie będzie lepszej pory, na wylegiwanie się w hotelowym spa czy opalanie na jednej z bajecznych plaż, niż ta.

Jesień, święta Bożego Narodzenia i sylwester

Wrzesień to jeden z najlepszych miesięcy na odwiedzenie Egiptu – temperatura wciąż jest wysoka, ale przyjemna, a turystów nieco ubywa. Październik również będzie świetnym wyborem: około 29 stopni Celsjusza, letnia woda w morzu, dziesięciogodzinny dzień – wszystkie te warunki sprzyjają odpoczynkowi w świetle arabskiego słońca. W listopadzie wracają chłodne wiatry, które znacznie nasilają się w grudniu. Wiele osób decyduje się na spędzenie świąt Bożego Narodzenia i/lub sylwestra w Egipcie: chociaż ciężko znaleźć wtedy wolne miejsce w hotelu, z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie dla Ciebie, twojej rodziny i znajomych!

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a