REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kiedy pochówek w urnach w Zgierzu?

Kolumbarium podobne do tego na łódzkich Dołach czy w Skierniewicach (na zdjęciu) miałoby szanse stanąć na cmentarzu komunalnym przy ul. Konstantynowskiej w Zgierzu.

W planie realizacyjnym z 1985 r. zagospodarowania terenu przewidziane jest miejsce na budowę „muru pamięci”. Temat przypomniał radny Haliński, który wystąpił z interpelacją do prezydent Iwony Wieczorek. Pyta o możliwości pochówku w urnach na terenie Zgierza.

 – Z informacji przedstawionych przez administratora cmentarza wynika, iż pochówek w runie nie jest jeszcze bardzo popularną formą pogrzebu. Realizacja budowy kolumbarium wymaga zabezpieczenia kwoty w wys. około 350 000 zł – 400 000 zł – czytamy w odpowiedzi Iwony Wieczorek.

Kolumbarium w Skierniewicach udało się jednak postawić za kwotę 106 tys. zł. Składają się na nie 2 ściany po 56 wnęk, każda może pomieścić 2 urny.

Na pochówek w urnie decyduje się 11% osób. Odsetek ten wzrasta jednak z roku na roku, ponieważ na cmentarzach brakuje miejsc na groby murowane i ziemnie, w dodatku całkowity koszt kremacji i pochówku w urnie jest niższy od tradycyjnego.

W najbliższych latach wraz ze wzrostem zainteresowania tą formą pochówku rozważymy potrzebę powstania takiego miejsca – daje nadzieję Iwona Wieczorek.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność