REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kogo lubimy najbardziej?

W sejmie mamy nowych – starych posłów. Mandaty poselskie otrzymali dotychczasowi, dobrze znani w Zgierzu parlamentarzyści: Agnieszka Hanajczyk (PO), Marek Matuszewski (PiS) oraz Artur Dunin (PO). 

Zobaczmy jednak kogo lubimy najbardziej. W samym Zgierzu najwięcej głosów, w liczbie 4833, zyskał Artur Dunin. Na drugim miejscu znalazł się Marek Matuszewskim z wynikiem 3237 głosów. Z kolei 2350 osób skreśliło krzyżyk przy nazwisku Agnieszki Hanajczyk. Są to jednak wyniki z samego miasta. 
Jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki w całym okręgu sieradzkim, do którego należy Zgierz, wówczas klasyfikacja ulega zmianie. Najlepszy całkowity rezultat ze zgierskich kandydatów osiągnęła Agnieszka Hanajczyk z liczbą 16 484 oddanych ważnych głosów. Na Marka Matuszewskiego głosło 16 207 wyborców. Z kolei Artur Dunin cieszy sie poparciem 9595 mieszkańców. 
 
Uzyskałem 16 207 głosów, co dało mi drugi wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości. Wszystkim głosującym bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie i deklaruję, że Państwa nie zawiodę – pisze na sowej stronie internetowej Marek Matuszewski.
Najmocniejszy mandat w okręgu zyskał startujący z numeru 1 na liście Platformy Obywatelskiej Andrzej Biernat (25 721 ważnych głosów). Drugi w kolejności wynik osiągnął Grzegorz Schreiber (17 808) – jedynka na liście Prawa i Sprawiedliwości.
Na Wiejskiej w Warszawie nie zobaczymy dawnego senatora oraz starostę zgierskiego Józefa Dziemdzielę, kóry startował z listy SLD i uzyskał wynik 2 405 głosów, z czego w Zgierzu 975.
 
Zwróćmy uwagę na świetny wynik Krzysztofa Kwiatkowskiego rodowitego zgierzanina. Dotychczasowy Minister Sprawiedliwości w sąsiedniej Łodzi otrzymał 68 814 głosów, co stanowiło 19% wszystkich oddanych głosów w okręgu 9 (Łódź). 
Pozostali kandydaci, którzy dostali się do Sejmu z okręgu 11 to:
Michał Pacholski (Ruch Palikowa) – 12 918 głosów
Cezary Tomczyk (PO) – 12 748 głosów
Mieczysław Łuczak (PSL) – 9 373 głosy
Piotr Polak (PiS) – 9 022 głosy
Tadeusz  Woźniak (PiS) – 8 996 głosów
Marcin Mastalerek (PiS) – 8 509 głosów
Cezary Olejniczak (SLD) – 7 082 głosy. 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a