REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kolejna odsłona wojny na górze

Na ostatniej sesji Rady Miasta Zgierza, mieliśmy do czynienia z kolejną odsłoną sporu pomiędzy władzami miasta, a Henrykiem Urbanowskim, redaktorem naczelnym Głosu Zgierza(n). 

Henryk Urbanowski, który pełni jednocześnie funkcję przewodniczącego Zarządu Osiedla Stare Miasto, poruszył kwestię ataku na swój dom, którą traktuje jako zamach na wolność słowa. Podkreślił, że nie wie kto dopuścił się ataku, zaznaczył jednocześnie, że jest przekonany, o tym, że zleceniodawcy znajdują się na sali. Wskazał również na fakt, że niepochlebny dla niego artykuł ukazał się na łamach ITZ 7 września – tego samego dnia, w którym oszpecono jego dom.  
 
Jarosław Komorowski, Przewodniczący RMZ upomniał na sesji Henryka Urbanowskiego, aby nie oskarżał bezpodstawnie nikogo o winę. Dodał również, że obowiązuje wolność słowa, także odnośnie artykułów zamieszczonych w gazetach.
 
Gdy głos zabierał Henryk Urbanowski zarówno prezydent Iwona Wieczorek oraz jej zastępcy Bogumiła Kapusta oraz Grzegorz Leśniewicz opuścili salę. 
 
Forma wypowiedzi oraz oskarżenia rzucane przez Pana Urbanowskiego podczas jego wystąpienia na sesji RMZ uwłaczały funkcji Prezydenta Miasta Zgierza – wyjaśniał prezydent Wieczorek w wypowiedzi dla naszego portalu. 
 
Zachowanie władz miasta na sesji jest wyrazem braku kultury i lekceważenia mieszkańców. Natomiast za szczyt bezczelności i chamstwa uważam naśmiewanie się w kolejnym numerze ITZ (gazety wydawanej przez prezydent miasta) z ataku na mój dom. Takie zachowanie postrzegam jako aprobatę dla tego typu aktów wandalizmu. Całkowita odpowiedzialność za to ponosi prezydent Iwona Wieczorek – mówił z kolei po sesji redaktor Głosu Zgierza(n). 
 
Dla swojego bezpieczeństwa postanowiłem wycofać się z działalności dziennikarskiej. Natomiast władzom Zgierza mówię, że jeśli wydaje im się, że wygrały bitwę, to nie da się zatrzymać fali krytyki nawet koktajlami Mołotowa – zapowiada Henryk Urbanowski
 
Radny Jerzy Sokół w zapytaniu skierowanym do prezydent Wieczorek, również zwraca uwagę na artykuł Młynarze ze Zgierza, który według niego narusza zasadę dobrego smaku i kultury politycznej, uderza w mieszkańców Zgierza o innych poglądach politycznych, a szczególnie w redaktora naczelnego „Głosu Zgierza(n)”. – Zwracam się z prośbą do Pani Prezydent aby na łamach pisma ITZ, którego jest Pani wydawcą, i które wydawane jest za pieniądze publiczne, odbywały się  dyskusje i polemiki merytoryczne oraz aby pismo stanowiło monitor informacyjny Urzędu Miasta Zgierza – czytamy w interpelacji Sokoła.  
 
Podczas ostatniej sesji zgierscy radni jednogłośnie podjęli uchwałę potępiającą akty wandalizmu. – "W obliczu aktów wandalizmu zaistniały na terenie naszego miasta, Rada Miasta Zgierza wraża negatywne stanowisko. W demokratycznym państwie prawa, każdy obywatel ma zagwarantowane prawo do wyrażania swoich poglądów" – czytamy w uchwale.

Inne

Ciekawe artykuły