REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Na kandydatów znów poleciały farby i oleje

To powoli staje się już zgierską tradycją. Przeciwnikom politycznym niszczy się banery reklamowe, biura oblewa farbami, puszki ze smarami i olejami lecą w domy opozycyjnych dziennikarzy. Standardy mamy coraz bliższe Białorusi. 

Biuro poselskie Artura Dunina przy okazji poprzednich wyborów samorządowych zostało obrzucone puszkami z farbą. Niedawno straty na kwotę 10 tys. zł poniósł Henryk Urbanowski, kiedy jego prywatny dom obrzucono substancjami smolistymi. Obrywa się też już zwykłym ludziom i to nie tylko ze Zgierza.

W środę ofiarą wandalizmu padł lokal usługowy przy ul. Gałczyńskiego 35. Jego właściciele wywiesili w drzwiach plakat wyborczy posła Artura Dunina. Gdy przyjechali o godz. 12, by otworzyć swój punkt zastali drzwi wejściowe oblane czarną lepką, jeszcze świeżą substancją przypomnijącą stary olej silnikowy. 

Przeprowadzamy czynności i oględziny. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie podać szczegółów. Nie mogę potwierdzić, ani zaprzeczyć czy był to olej – mówił na miejscu funkcjonariusz zgierskiej dochodzeniówki. 
Plakat powiesiliśmy bezpłatnie, grzecznościowo, ponieważ nas o to poroszono. Człowiek zrobi coś dla drugiego z dobrej woli, a tu takie rzeczy – mówi Bogusława Matysik właścicielka punktu. – Jesteśmy nawet nie ze Zgierza, bo z Sokolnik, wcześniej przy okazji wyborów prezydenckich poproszono nas o zawieszenie plakatu Jerzego Sokoła, jednak po tym co stało się dziś, już na pewno żaden plakat u nas się nie pojawi
Ciekawe, że niszczone są banery kandydatów PO i SLD, a nikt nie rusza banerów PiS i PSL – zauważa Piotr Ogrodowczyk, asystent posła Artura Dunina i podaje przykład ul. Łęczyckiej, gdzie tej samej nocy oblano baner Artura Dunina, a rozwieszony 10 metów dalej baner kandydata PiS Piotra Polaka, pozostawiono nietknięty. – Wystarczy przejść się kilka kroków dalej by zobaczyć, że pocięta jest reklama Józefa Dziemdzieli z SLD, a w całości wisi baner kandydatki PSL
To nie jedynie zniszczenia na tle policznym do jakich doszło w ostatnim czasie. Pocięty został baner Artura Dunina powieszony naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 1 w Zgierzu, w Grotnikach zaś pocięto banery Agnieszki Hanajczyk oraz pozrywano plakaty posłów PO. 
 

 

Inne

Ciekawe artykuły