REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kolejne kontrole kaskadowe

W piątek 5 sierpnia 2011 r.  w godzinach 14.00-22.00 na drogach woj. łódzkiego zaplanowano kolejną akcję pod nazwą KASKADA. W wielu miejscach zorganizowane zostały punkty kontroli prędkości. Działania były prowadzone kaskadowo tzw. na pewnym odcinku drogi w odległości kilku do kilkunastu kilometrów spotkać można było kolejne patrole. W ruch pójdą wszystkie ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy z videorejestratorami. Podobną akcję zorganizowano już dwukrotnie w lipcu.

Analiza zdarzeń drogowych z winy kierującego zaistniałych na terenie województwa łódzkiego w I półroczu 2011 roku wskazuje, że w dalszym ciągu przyczyną wielu, bo aż 19 % wszystkich wypadków drogowych była nadmierna prędkość, czyli co piąty kierujący – sprawca jechał za szybko. W dalszym ciągu niepokojąca jest również liczba ofiar, które ucierpiały w opisywanych wypadkach. W pierwszych sześciu miesiącach 2011 roku w wypadkach z winy kierującego w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze śmierć poniosło 38 osób (28 w 2010 roku), a 489 zostało rannych. Najbardziej zagrożonymi ciągami komunikacyjnymi (z opisywanej przyczyny) na terenie naszego województwa są drogi krajowe nr 1 nr 8 i 14. Droga K-1 przebiega bezpośrednio przez, jak i w pobliżu największych miast naszego  województwa oraz przez jedno z największych miejsc handlowych w kraju.

Na tej arterii komunikacyjnej w I półroczu 2011 roku odnotowano 132 wypadki drogowe, w których zostało rannych 184 uczestników, a 11 osób poniosło śmierć. Zagrożony jest także odcinek drogi K – 14, przechodzący przez dziewięć powiatów naszego województwa. Jest on w całości  drogą jednojezdniową z dużą ilością skrzyżowań. Na tej drodze w tegorocznym półroczu na terenie naszego województwa odnotowano 110 wypadków drogowych, w których 143 osoby zostały ranne, a 4 zginęły. Najwięcej ofiar śmiertelnych z powodu nadmiernej prędkości wśród dróg krajowych województwa odnotowano na drodze nr 8.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub