REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kolejne kontrole kaskadowe

W piątek 5 sierpnia 2011 r.  w godzinach 14.00-22.00 na drogach woj. łódzkiego zaplanowano kolejną akcję pod nazwą KASKADA. W wielu miejscach zorganizowane zostały punkty kontroli prędkości. Działania były prowadzone kaskadowo tzw. na pewnym odcinku drogi w odległości kilku do kilkunastu kilometrów spotkać można było kolejne patrole. W ruch pójdą wszystkie ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy z videorejestratorami. Podobną akcję zorganizowano już dwukrotnie w lipcu.

Analiza zdarzeń drogowych z winy kierującego zaistniałych na terenie województwa łódzkiego w I półroczu 2011 roku wskazuje, że w dalszym ciągu przyczyną wielu, bo aż 19 % wszystkich wypadków drogowych była nadmierna prędkość, czyli co piąty kierujący – sprawca jechał za szybko. W dalszym ciągu niepokojąca jest również liczba ofiar, które ucierpiały w opisywanych wypadkach. W pierwszych sześciu miesiącach 2011 roku w wypadkach z winy kierującego w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze śmierć poniosło 38 osób (28 w 2010 roku), a 489 zostało rannych. Najbardziej zagrożonymi ciągami komunikacyjnymi (z opisywanej przyczyny) na terenie naszego województwa są drogi krajowe nr 1 nr 8 i 14. Droga K-1 przebiega bezpośrednio przez, jak i w pobliżu największych miast naszego  województwa oraz przez jedno z największych miejsc handlowych w kraju.

Na tej arterii komunikacyjnej w I półroczu 2011 roku odnotowano 132 wypadki drogowe, w których zostało rannych 184 uczestników, a 11 osób poniosło śmierć. Zagrożony jest także odcinek drogi K – 14, przechodzący przez dziewięć powiatów naszego województwa. Jest on w całości  drogą jednojezdniową z dużą ilością skrzyżowań. Na tej drodze w tegorocznym półroczu na terenie naszego województwa odnotowano 110 wypadków drogowych, w których 143 osoby zostały ranne, a 4 zginęły. Najwięcej ofiar śmiertelnych z powodu nadmiernej prędkości wśród dróg krajowych województwa odnotowano na drodze nr 8.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a