REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kolejny Trzeźwy Poranek

 14 lutego po raz kolejny policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ruchu przeprowadzili akcję prewencyjno – represyjną pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”.

 
Funkcjonariusze „uzbrojeni” w najnowsze urządzenia do badania trzeźwości AlcoBlow o świcie wyruszyli na drogi całego powiatu zgierskiego. Celem działań było przeprowadzenie jak największej ilości kontroli stanu trzeźwości kierujących samochodami. Każde ujawnienie kierowcy prowadzącego pojazd po spożyciu alkoholu bądź innego podobnie działającego środka zmniejszało zagrożenie spowodowania wypadku bądź innego zdarzenia drogowego. W akcji wzięło udział 12 policjantów. Mundurowi przebadali 386 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Wszyscy badani byli trzeźwi. 18 kierujących i 2 pasażerów nie korzystało z pasów bezpieczeństwa.
 
Podobną akcję przeprowadzono również w Łodzi o świcie w Łodzi. tam w działaniach brało udział 11 policyjnych patroli. Mundurowi przebadali blisko 500 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. W 7 przypadkach badanie alkomatem wykazało wyniki dodatnie. Kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,