REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mieszkaniec Zgierza wpadł z kontrabandą koło Tomaszowa

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rokicinach w powiecie tomaszowskim zabezpieczyli blisko 7 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy w samochodach posiadali „trefny” towar. Jeden z nich jest mieszkańcem Zgierza. Obaj usłyszeli już zarzuty – zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego za tego typu przestępczy proceder grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat. Śledczy szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosłyby ponad 81 tysięcy złotych.

10.02.2011 r. o godzinie 22.00 w miejscowości Tobiasze w gminie Ujazd dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rokicinach patrolując swój rejon zauważyli na parkingu dwa stojące bardzo blisko siebie auta – forda i fiata ducato. Przy dostawczych samochodach widać było mężczyzn, którzy pod osłoną nocy przepakowywali z samochodu do samochodu bliżej nieokreślony towar. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych, którzy postanowili skontrolować pojazdy i wylegitymować kręcących się przy nich mężczyzn. Policyjny nos nie zawiódł – w czasie przeszukania, w obu „dostawczakach” znaleziono worki foliowe wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Łącznie zabezpieczono 6960 paczek papierosów. Właściciele kontrabandy – 22-letni mieszkaniec Chełma i 33-letni mieszkaniec Zgierza zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Następnie odpowiadali na pytania śledczych. Policjanci ustalili, że w wyniku obrotu taką ilością tytoniu Skarb Państwa mógłby stracić ponad 81 tysięcy złotych z tytułu uszczuplenia podatkowego. Podejrzani usłyszeli zarzuty z art. 65 i 91 kodeksu karnego skarbowego. Zastosowano wobec nich dozory policyjne połączone z zakazem opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi im kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Inne

Ciekawe artykuły