REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Oszuści chcieli wyłudzić sprzęt RTV i AGD

W ręce zgierskich policjantów wpadło dwóch oszustów, którzy posługując się podrobionym zaświadczeniem o zatrudnieniu, chcieli wyłudzić sprzęt RTV i AGD wart ponad 3 000 zł.

11 lutego w godzinach popołudniowych do sklepu przy ul. Rembowskiego w Zgierzu weszło dwóch mężczyzn z zamiarem wzięcia na raty telewizora, pralki i lodówki. W tym celu jeden z nich 27 latek okazał ekspedientce dokumenty niezbędne do zawarcia umowy kredytowej, w tym zaświadczenie o zatrudnieniu, na którym widniała pieczątka łódzkiego zakładu pracy z numerem telefonu.
 
Czujna sprzedawczyni postanowiła sprawdzić czy osoba ubiegająca się o raty jest rzeczywiście zatrudniona w tym zakładzie. Nie sugerując się numerem telefonu, który widniał na zaświadczeniu, znalazła w internecie inny numer tej firmy i wykonała telefon. Jakież było jej zaskoczenie gdy usłyszała, że taki mężczyzna tam nie pracuje. Natychmiast o swoich ustaleniach poinformowała zgierską Policję. Przybyli na miejsce mundurowi zatrzymali zaskoczonych mężczyzn. Oszuści w wieku 23 i 27 lat są mieszkańcami Zgierza.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają