REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Komisariat Policji Autostradowej pod Strykowem już otwarty

Od 1 sierpnia oficjalnie nową siedzibę ma Komisariat Policji Autostradowej. Obecnie mieści się Sosnowcu koło Strykowa. Przed przeprowadzką policjanci pracowali w Parzęczewie.

Nowa siedziba komisariatu mieści się w nowoczesnym budynku należącym do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W tym samym kompleksie będzie znajdowało się również Centrum Zarządzania Monitoringu. Swój punkt ma tu również Inspekcja Transportu Drogowego oraz firma Kapsch, która zarządza system poboru opłat na A2 oraz system Viatoll. 

Zmiana siedziby nie stanowi problemu  dla naszych funkcjonariuszy. Mieszkają oni w różnych miastach województwa. Część z nich będzie miała do pracy bliżej, część dalej – mówi Sławomir Suliński, Komendant Komisariatu Policji Autostradowej w Sosnowcu.

Obecnie w komisariacie pracuje 50 osób, z czego 35 osób wyjeżdża patrolować drogi. Średnio w danej chwili w pracy w terenie znajduje się 5-6 patroli. Zatrudnienie będzie stopniowo wzrastało, kiedy do użytku oddawane będą kolejne odcinki autostrad: A2 do Warszawy (2012 r.), A1 do Tuszyna (2014 r.).

Na razie wysiłki funkcjonariuszy skierowane są na główne ciągi komunikacyjne północnej części woj. łódzkiego, tj. autostradę A2 do granicy z Wielkopolską, drogi krajowe nr 14, 71, 72. Docelowo kiedy ukończone będą inwestycje drogowe, nasi policjanci patrolować będą wyłącznie autostrady i drogi ekspresowe, ale na terenie całego województwa łódzkiego – mówi Sławomir Suliński. – Codziennie rano, każdy patol jest zadaniowany. Ich liczba zależy od natężenia ruchu, jest również wynikiem analiz stanu bezpieczeństwa na naszych drogach.

Do dyspozycji policjantów jest w sumie 9 radiowozów (4 alfy romeo, 1 ford modeo, 1 kia ceed, a także 3 nieoznakowane samochody z wideorejestratorami) oraz jeden ambulans wypadkowy zaopatrzony m.in. agregat prądotwórczy czy biuro do sporządzania dokumentacji. W służbie pomagają również 2 motocykle.

Komisariat wyposażony jest w myjnię, stację paliw oraz warsztat samochodowy. Powstają również miejsca garażowe.

Zdecydowaną większość wykroczeń, z jaką mają do czynienia policjanci spod Strykowa to  przekraczanie dozwolonej prędkości. Przypominamy, że samochody osobowe mogą poruszać się na autostradzie z maksymalna prędkości 140 km/h, na drodze ekspresowej dwujezdniowej – 120 km/h, na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz na drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu – 100 km/h, na pozostałych drogach – 90 km/h (z wyłączeniem terenu zabudowanego).
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a