REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Udawali kontrolerów biletów, pobili pasażera tramwaju ze Zgierza

Policjanci z II Komisariatu w Łodzi zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podając się za kontrolerów biletów, próbowali wyłudzić od jednego z pasażerów tramwaju pieniądze. Kiedy mężczyzna odmówił został pobity.

Do zdarzenia doszło 13 lipca 2011 roku w tramwaju jadącym na trasie ze Zgierza do Łodzi. Jeden z pasażerów podszedł do motorniczego i próbował kupić bilet. Jednak prowadzący tramwaj nie był w stanie wydać reszty. W konsekwencji pasażer zdecydował się podróżować na „gapę”.

W pewnym momencie podeszło do niego trzech mężczyzn. Pokazując emblemat kontrolera zażądali okazania biletu. Podróżujący odmówił, tłumacząc się opisaną sytuacją. Jednak rzekomi kontrolerzy byli nieugięci i razem z gapowiczem wysiedli z tramwaju w rejonie skrzyżowania al. Włókniarzy i ulicy Zgierskiej. Oszuści zaproponowali mężczyźnie, że odstąpią od  ukarania jeśli przekaże im 10 złotych. Gapowicz zdecydowanie odmówił i poprosił o wystawienie mandatu. Żaden jednak z mężczyzn nie kwapił się z wypisaniem blankietu. Ostatecznie nie przekazał łapówki i nie został ukarany. Cała czwórka wsiadła do kolejnego tramwaju. Kiedy gapowicz był już u kresu swojej podróży i wysiadał  w okolicach Bałuckiego Rynku, poczuł silne uderzenie w tył głowy. Następnie napastnicy rzucili się na niego i zaczęli okładać pięściami po całym ciele.

Po pobiciu pokrzywdzonego cała trójka rzekomych kontrolerów oddaliła się a mężczyzna zawiadomił policję. Sprawą od razu zajęli się kryminalni. Analiza samego zdarzenia i wnikliwa praca operacyjna pozwoliła zawęzić krąg podejrzewanych. Jako pierwszy w rękach policjantów znalazł się były pracownik łódzkiej firmy kontrolującej bilety. U 24-latka w mieszkaniu  policjanci zabezpieczyli identyfikator, którym prawdopodobnie posłużył się w feralnym dniu. Następnie zostali zatrzymani jego dwaj kompani: 26-letni łodzianin i o rok młodszy mieszkaniec Zgierza.  Najstarszy ze sprawców miał już w przeszłości konflikt z prawem. Odpowiadał między innymi za pobicie. Wszyscy zatrzymani przyznali się do winy. Śledczy będą analizować czy wcześniej mogli mieć na swoim koncie podobne przestępstwa.

Funkcjonariusze apelują również do wszystkich osób, które mogły zostać oszukane przez fałszywych kontrolerów  o kontakt II Komisariatem w Łodzi przy ulicy Ciesielskiej 27 bądź telefonicznie pod nr telefonów 42665-15-26 lub 42665-15-70.
 

Inne

Ciekawe artykuły