REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Seria interwencji ze zwierzętami w roli głównej

W ciągu ostatnich tygodni funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zgierzu podejmowali kilka nietypowych interwencji związanych ze zwierzętami znalezionymi na terenie miasta. Najpierw 12 lipca 2011 r. w porzuconym pudle kartonowym znaleźli pająka ptasznika. Karton znajdował się na ul. Łąkowej. Stawonoga przekazano prywatnemu hodowcy. Trzy dni po tym zdarzeniu, strażnicy odnaleźli na pl. Kilińskiego ptaka – młodego jerzyka, który następnie przewieziony został do azylu dla ptaków w Łodzi.

Z kolei 27 lipca odłowili gacka wielkouchego – nietoperza, który wpadł do jednego z mieszkań przy ul. Parzęczewskiej w Zgierzu. Po zapadnięciu zmroku nietoperz (gatunek chroniony) odzyskał wolność. Następnie brali też udział w odłowieniu młodego jelonka na terenie posesji przy ul. Konstantynowskiej w Zgierzu, który później został wypuszczony w Lesie Krogulec.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub