REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nietrzeźwy pirat drogowy dawał łapówkę

 Nietrzeźwy kierowca ciężarowego Iveco chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenia i przestępstwo drogowe usiłował przekupić policjantów. 

 
15 września około 17.00 w miejscowości Gieczno na ulicy Głównej funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę Iveco. Powodem były wykroczenia jakich dopuścił się kierowca przy wyprzedzaniu na zakazie po przejechaniu linii podwójnej ciągłej. Już po zatrzymaniu pojazdu funkcjonariusze stwierdzili także, że siedzący za kierownicą mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Został poinformowany o nałożeniu na niego mandatu karnego w wysokości 400 złotych i 12 punktach karnych. Wówczas 24-latek przyznał się, że ma już kilkanaście punktów na swoim koncie i straci prawo jazdy.
 
Podczas dalszych czynności okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Został zatrzymany i poinformowany o odpowiedzialności za przestępstwo jakim jest prowadzenie pojazdu w takim stanie.
 
Chcąc uniknąć utraty prawa jazdy i sprawy karnej zaproponował funkcjonariuszom z Wydziału Ruchu Drogowego 400 złotych łapówki. Teraz dodatkowo usłyszy zarzuty próby skorumpowania stróżów prawa za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Samochód został zabezpieczony przez właściciela aczkolwiek policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny w związku ze stwierdzonymi uchybieniami w stanie technicznym pojazdu.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność