REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Konkursu – Ja, czyli Obywatel 2011

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG oraz Redakcja Serwisu EZG.INFO.PL zapraszają do wzięcia udziału w II Edycji Konkursu „Majowe Dziedzictwo”. Tegoroczny temat Konkursu brzmi: „Ja, czyli Obywatel 2011”.

Patronat honorowy nad Konkursem objęli: Poseł na Sejm RP, Artur Dunin oraz Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień.

Zadaniem uczestników jest przedstawienie własnych refleksji na temat bycia obywatelem w XXI wieku, w tym własny punkt widzenia na wartości, jakimi powinien się on kierować i działania, jakie powinien podejmować. Organizatorzy dali w tym celu dowolność w wyborze formy literackiej.
 
Udział w Konkursie mogą wziąć uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, poddębickiego i zgierskiego. Prace należy przesyłać na adres [email protected] do 20 kwietnia 2011 r. Wyniki Konkursu zostaną opublikowane 30 kwietnia, zaś uroczyste zakończenie odbędzie się na początku maja w Zgierzu.
 
Na najlepszą piątkę czeka wycieczka do Sejmu RP, zorganizowana przez posła, Artura Dunina. Dodatkowo dla zwycięzców przewidziany jest odtwarzacz iPod, a także książki.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na