REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Uważaj – jesteś w policyjnej kamerze

Nowa alfa już patroluje zgierskie drogi. Jeśli zauważysz ją przed maską lub w tylnym lusterku możesz mieć niemal pewność, że jesteś nagrywany. Sportowa alfa romeo już od dwóch tygodni wykorzystywana jest w służbie policjantów ze zgierskiej drogówki.
 
Kamery zainstalowane w samochodzie mogą rejestrować to co dzieje się z przodu jak i za  autem. Na tej samej zasadzie działają radary prędkości. Dodatkowo, ten z przodu może mierzyć z jaką prędkością porusza się pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka.
 
Kierowcy nie mają jeszcze zazwyczaj świadomości, że ich jazda jest monitorowanamówią przybyli z patrolu policjanci.- Pościgu na razie nie było, ale na bieżąco rejestrujemy wykroczenia kierowców. Większość z nich przyznaje się do winy i sprawa kończy się mandatem karnym. Zdarzają się jednak absurdalne sytuacje np. przypadek, w którym kierowca luksusowego auta miło przedstawienia mu nagrania jazdy zaprzeczał, że jest to jego samochód oraz fakt, że to on siedział za jego kierownicą. W takich okolicznościach sprawa kierowana jest do sądu. 
 
Wcześniej pojawiały się w mediach informacje, że urządzenia w nowych zakupionych alfach mają kłopoty i nie są do końca dokładne. – Chcielibyśmy uciąć te spekulacjemówi Kinga Górska, mł. asp z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. – Nasz samochód wyposażony jest w urządzenia, które są precyzyjnie kalibrowane, posiadają wymaganą homologację oraz certyfikaty
 
Policyjna alfa wykorzystywana jest głównie do patrolowania dróg o dużym natężeniu ruchu, a więc krajowej jedynki, drogi krajowej nr 14, czy drogi wojewódzkiej 702.
 
Policjanci, którzy pracują za kierownicą włoskiego auta podkreślą że komfort jazdy jest o wiele lepszy niż w fordach fokusach czy w popularnych kia ceed. Jeśli mielibyśmy się już do czegoś „przyczepić” to alfa jest trochę za niska na nasze wyboiste drogi i wystające studzienkimówią.  
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają