REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kontrolowali ciężarówki, busy i autobusy

25 maja 2011 w godz. od 6:00 do 22:00 na terenie województwa łódzkiego policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego naszego garnizonu prowadzili działania po kryptonimem „Transport Drogowy 2011”. To akcja nakierowana na wzmożoną kontrolę samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów.

Policjanci szczególną uwagę zwracali na trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, prędkość a także czas pracy kierujących. Do działań zaangażowano pojazdy wyposażone w videorejestratory, urządzenia do poboru i analizy danych z tachografów a także stacjonarne urządzenia do pomiaru prędkości. Akcja będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach 2011 roku. Pojazdy, które są obiektami kontroli policjantów posiadają dużą masę, często przewożą materiały niebezpieczne czy też osoby, dlatego tak ważnym jest aby były sprawne technicznie a ich kierowcy trzeźwi.

Tylko w jednym punkcie na terenie Łodzi do 10.30 policjanci podczas 20 kontroli pojazdów po stwierdzeniu zastrzeżeń co do stanu technicznego zatrzymali trzy dowody rejestracyjne a sześciu kierujących ukarali mandatami karnymi na łączna kwotę 650 złotych.

 

Inne

Ciekawe artykuły