REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kradli paliwo z tira wykorzystując sen kierowcy

Policjanci z Komisariatu Autostradowego wspólnie z mundurowymi ze Strykowa zatrzymali dwóch Łotyszów, którzy wykorzystując sen kierowcy dafa, skradli mu 75 litrów oleju napędowego. Do zdarzenia doszło 4 maja kilkanaście minut przed północą.

Dyżurny policji autostradowej otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na obwodnicy strykowskiej dwóch mężczyzn próbuje kraść paliwo. Natychmiast na miejscu pojawili się policjanci, którzy zastali zaparkowanego busa volkswagen crafter na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Samochód stał otwarty, lecz nie było w nim kierowcy. Wewnątrz craftera z tyłu przedziału bagażowego policjanci zauważyli plastikowy baniak z cieczą.

Nieopodal volkswagena stał zaparkowany samochód ciężarowy daf z naczepą. Gdy mundurowi podeszli bliżej tego pojazdu zauważyli odkręcony korek od zbiornika paliwa, przy którym stały trzy plastikowe zbiorniki z olejem napędowym. Na ziemi obok zbiorników leżał gumowy wąż, który najprawdopodobniej posłużył sprawcom do spuszczania paliwa. Gdy policjanci zajrzeli do kabiny dafa przez szybę, dostrzegli w niej śpiącego kierowcę. Obudzili zaskoczonego widokiem mundurowych mężczyznę, który podał, że zjechał z trasy na odpoczynek około 21.30 i zasnął. W tym czasie, jak twierdził, nie słyszał nic niepokojącego.

Wspólnie z policjantami kierowca sprawdził zbiornik paliwa i stwierdził, że brakuje około 1/3 jego zawartości. Oświadczył, że zbiornik zatankowany był do pełna. W trakcie interwencji do opuszczonego busa podeszło dwóch mężczyzn, którzy w rozmowie z policjantami deklarowali, że crafter jest ich własnością, a oni sami wracają ze spaceru. Te argumenty jednak nie przekonały funkcjonariuszy, którzy postanowili „nocnych spacerowiczów” zatrzymać do wyjaśnienia. Zatrzymani mężczyźni są obywatelami Łotwy w wieku 35 i 36 lat. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają