REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski honorowym obywatelem Zgierza

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta zgierscy radni podjęli uchwałę, w której przyznali ks. Tadeuszowi Isakowicz-Zaleskiemu tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Zgierza”. Tytuł ten przyznawany jest osobom, które nie są mieszkańcami Zgierza, za działalność na rzecz miasta godną szczególnego uznania. 

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski jest pomysłodawcą Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana. Ideą przeglądu jest pokazanie osobom niepełnosprawnym, że ich świat nie powinien być wyłączony z “normalnego” trybu życia, że spełniają się i są niezastąpieni w wielu dziedzinach życia, również w aktorstwie i śpiewie. W Zgierzu od siedmiu lat odbywają się regionalne eliminacje do tego konkursu. Występują tu soliści oraz zespoły z województw: łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. Corocznie festiwal w Zgierzu odwiedza około 600 osób. W ostatniej edycji na scenie Gimnazjum nr 3 z oddziałami integracyjnymi zaprezentowało się ponad 100 osób. 
Z pokorą przyjąłem jednogłośną decyzję radnych miasta Zgierza, z którym związany jestem od wielu lat ze względu na działalność Fundacji im. Brata Alberta – napisał na swojej stronie internetowej odznaczony.
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski działał jako kapelan "Solidarności". W latach 80-tych był represjonowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Został również dwukrotnie pobity przez funkcjonariuszy SB. Znany jest jako zwolennik ujawnienia prawdy o współpracownikach SB w Kościele. Sam otrzymał przez IPN status pokrzywdzonego. 
 
Zgierscy samorządowcy nadali też tytuły honorowe „Zasłużony dla Miasta Zgierza” Stowarzyszeniu TV Kablowej Zgierz, Grzegorzowi Krysiakowi (piłkarz, trener) oraz ZHP Hufiec Zgierz.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a