REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kto czyta – żyje wielokrotnie

Ekipy z sześciu bibliotek: miejskich, gminnych i szkolnych rywalizowały ze sobą podczas III Powiatowego Turnieju Bibliotek pod patronatem Starosty Zgierskiego zorganizowanego przez Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie. Tegorocznym motywem przewodnim turnieju rozgrywanego z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, była literatura rosyjska. Drużyny złożone z pracowników bibliotek lub uczniów szkół wykazały się świetną znajomością nie tylko dzieł literackich, lecz także biografii znanych pisarzy.
 
Co ciekawe, największych problemów przysporzył etap, w którym uczestnicy mięli za zadanie rozpoznać na zdjęciu rosyjskich twórców. Imponującą wiedzą wykazały się laureatki pierwszego miejsca – bibliotekarki z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu, które w nagrodę odebrały czek na 1 tys. zł na zakup książek. Tuż za nimi na podium uplasowała się Gminna Biblioteka Publiczna w Parzęczewie i biblioteka z Samorządowego LO im. Traugutta w Zgierzu. 
 
Turniejowi towarzyszyły liczne konkursy, zagadki literackie dla publiczności, kiermasz publikacji oraz wykład socjologa, analityka rynku książek – dr Andrzeja Rostockiego.    
 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a