REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierz na mapie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

 12 samorządów z woj. łódzkiego podpisało porozumienie dotyczące budowy szybkich połączeń kolejowych między ważniejszymi miejscowościami wokół Łodzi (Głowno, Koluszki, Kutno, Łask, Łowicz, Łęczyca, Ozorków, Pabianice, Stryków, Zduńska Wola, Zgierz oraz sama Łódź, w tym lotnisko Reymonta).

 
Za składy mają służyć nowoczesne szynobusy. W porównaniu do tradycyjnych pociągów podmiejskich mają być mniejsze (zabiorą do 160 podróżnych), a przez to mają też kursować szybciej i sprawniej zatrzymywać się. Pasażerowie w okolicach dworców będą mogli zostawić samochodu na parkingach, w po wysiadce przesiąść się do komunikacji miejskiej. 
 
Inwestycja ma wynieść około 72 mln euro, z czego połowę mają stanowić fundusze unijne.
 
 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.