REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mikołaje Caritasu są w Zgierzu

 Caritas Archidiecezji Łódzkiej już po raz ósmy organizuję akcję „Serce na gwiazdkę". Przez blisko dwa tygodnie dzieci z najuboższych rodzin są obdarowywane paczkami z ubraniami, przyborami szkolnymi i słodyczami. W czwartek 10.12.2010 r. w rolę Świętego Mikołaja wcielił się Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, a pomagała mu Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki, jako aniołek. 

Codziennie do 13 grudnia na ulice Łodzi, Zgierza, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego wyruszają Mikołaje, żeby wręczać prezenty. W tym roku obdarowanych zostanie 1200 dzieci z 550 rodzin. Oprócz zabawek, słodyczy i artykułów szkolnych dla dzieci, rodziny otrzymuję przedświąteczną pomoc w postaci produktów spożywczych, środków czystości i kosmetyków. Mikołaj potrafi przynieść nawet bilety do kina. 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność