REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Największa choinka w historii miasta

 Klimat świąt możemy poczuć w mieście już na dobre. Wzrok zgierzan od środy (08.12.2010 r.) cieszy widok choinki na pl. Jana Pawła II. Wcześniej zainstalowano ozdoby świetlne tu, jak i na pl. Kilińskiego. Miasto nie zdecydowało się jednak zakupić tej zimy nowych światełek. Nie mamy zatem nic ponad to, co widzieliśmy przed rokiem. Za to choinka jest zupełnie nowa, a jej historia dość oryginalna.

Choinkę podarowali miastu mieszkańcy ul. Kochanowskiego. Świerk, jaki zasadzili w pobliżu swoich posesji przed laty rozrósł się w sposób niekontrolowany. Drzewo zagrażało budynkom, dlatego mieszkańcy zabiegali o jego ścięciewyjaśnia Dorota Jankiewicz, rzecznik prasowy UMZ. Przy okazji Świąt zgierzanie wpadli na pomysł, aby zamiast starać się o oficjalne pozwolenie na wycięcie drzewa – przekazać je po prostu miastu. Udało się.

Wycinki dokonały służby miejskie w środę. Tego samego dnia choinkę osadzono, a pod wieczór drzewo rozbłysło światełkami.
 
Obecny świerk, to największa choinka, jaka stanęła do tej pory na placu – jest wysoka na 15 m. W niedzielę 12.12.2010 r. przy okazji III Gwiazdki Zgierskiej, choinka została udekorowana łańcuchami i innymi ozdobami wykonanymi przez dzieci z miejskich szkół. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od