REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Największa choinka w historii miasta

 Klimat świąt możemy poczuć w mieście już na dobre. Wzrok zgierzan od środy (08.12.2010 r.) cieszy widok choinki na pl. Jana Pawła II. Wcześniej zainstalowano ozdoby świetlne tu, jak i na pl. Kilińskiego. Miasto nie zdecydowało się jednak zakupić tej zimy nowych światełek. Nie mamy zatem nic ponad to, co widzieliśmy przed rokiem. Za to choinka jest zupełnie nowa, a jej historia dość oryginalna.

Choinkę podarowali miastu mieszkańcy ul. Kochanowskiego. Świerk, jaki zasadzili w pobliżu swoich posesji przed laty rozrósł się w sposób niekontrolowany. Drzewo zagrażało budynkom, dlatego mieszkańcy zabiegali o jego ścięciewyjaśnia Dorota Jankiewicz, rzecznik prasowy UMZ. Przy okazji Świąt zgierzanie wpadli na pomysł, aby zamiast starać się o oficjalne pozwolenie na wycięcie drzewa – przekazać je po prostu miastu. Udało się.

Wycinki dokonały służby miejskie w środę. Tego samego dnia choinkę osadzono, a pod wieczór drzewo rozbłysło światełkami.
 
Obecny świerk, to największa choinka, jaka stanęła do tej pory na placu – jest wysoka na 15 m. W niedzielę 12.12.2010 r. przy okazji III Gwiazdki Zgierskiej, choinka została udekorowana łańcuchami i innymi ozdobami wykonanymi przez dzieci z miejskich szkół. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub