REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mł. insp. Iwona Lewandowska nowym Komendantem Powiatowym Policji

25 lutego 2014 r. w budynku zgierskiej jednostki policji miała miejsce wyjątkowa uroczystość, podczas której Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Dariusz Banachowicz podziękował za wieloletnią służbę odchodzącemu z dniem 25 lutego na emeryturę Komendantowi Powiatowemu Policji w Zgierzu insp. Piotrowi Nejmanowi. Jednocześnie w obecności wszystkich zaproszonych gości Komendant Wojewódzki wprowadził na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu mł. insp. Iwonę Lewandowską – dotychczasowego I Zastępcę Komendanta Powiatowego. Odchodzący na emeryturę insp. Piotr Nejman przyjął wiele życzliwych i ciepłych słów odwołujących do 10-letniej bardzo dobrze układającej się współpracy z samorządem lokalnym, prokuraturą, sądem, strażą miejską i innymi instytucjami powiatu zgierskiego. Pani Komendant Iwona Lewandowska odebrała gratulacje i życzenia z tytułu objęcia nowego stanowiska oraz zapewnienia ze strony samorządowców o wsparciu w realizacji nowych zadań jakie przed nią staną.

Mł. insp. Iwona Lewandowska urodziła się w 1961 r. w Łodzi. Ukończyła studia na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Prawa oraz studia podyplomowe na Wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym. Jest także absolwentką Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Do Policji wstąpiła w 1990 roku. Od początku związana jest ze zgierską jednostką. Przez pierwsze 7 lat pracowała w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym. W 1997 r. awansowała na stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji. Kolejny etap to służba na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu, gdzie odpowiadała za pion prewencji, a przez ostanie pół roku za pion kryminalny. Mł. insp. Iwona Lewandowska została odznaczona przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi i Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, a także Srebrną Odznaką Zasłużonego Policjanta nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pani mł. insp. Iwona Lewandowską jest zamężna i ma córkę. Uwielbia literaturę i podróże. W wolnych chwilach zajmuje się rękodziełem artystycznym.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.