REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Młodzi sportowcy z powiatu zgierskiego znów na podium

Jeszcze przed wakacjami w każdym powiecie starostowie uhonorowali młodzież, która przez cały miniony rok szkolny rywalizowała o tytuł zwycięzcy Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady. Teraz, po ogłoszeniu klasyfikacji ogólnopolskiej przyszedł czas na podziękowanie ludziom, którzy rokrocznie dbają, by młodzież z ich terenów miała godne warunki do rozwijania swojej sportowej pasji. Do Starostwa Powiatowego w Zgierzu zjechali starostowie, dyrektorzy szkół i trenerzy z całego województwa. To oni organizują rozgrywki, finansują je a także szkolą i motywują młodych ludzi do osiągania coraz to lepszych wyników.

Do zmagań o tytuł najbardziej usportowionego powiatu stanęły 24 jednostki samorządowe z terenu łódzkiego. W ogólnej klasyfikacji Gimnazjady, Licealiady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2010/2011 nagrodzono zwycięskie powiaty. Puchar za zajęcie pierwszego miejsca na podium, z rąk działaczy Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, odebrał Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki. Tuż za nami uplasowały się samorządy z Bełchatowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Sieradza, Opoczna i Wielunia. 
 
Wspólnie ze Związkiem wzięliśmy na siebie organizację tego wydarzenia ponieważ w tym roku, tak jak w latach ubiegłych, powiat zgierski został liderem w poszczególnych klasyfikacjach i jesteśmy dumni, że nasza młodzież osiąga tak wspaniałe rezultaty i cały czas utrzymuje wysoki poziom – mówi Starosta Zgierski. – Jednocześnie ich wyniki utwierdzają nas samorządowców w przekonaniu, jak istotne jest finansowanie tego typu inicjatyw.
 
A o tym, że inicjatywa jest imponująca może świadczyć fakt, że w samym województwie łódzkim w zawodach wzięło udział ponad 100 tys. dzieci i młodzieży. Żeby stanąć na podium małoletni sportowcy rozegrali dziesiątki meczy, w tym: siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, nożnej, unihokeja, tenisa stołowego, turniejów szachowych a także rywalizowali w zawodach lekkoatletycznych i pływackich. 
 
Z ramienia powiatu zgierskiego w zawodach uczestniczyło 3800 uczniów z 55 szkół. Do największych sukcesów naszych reprezentacji należy zaliczyć: udział 46 zespołów w finałach wojewódzkich i zdobycie 15 medali, w tym: 7 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że męska drużyna złożona z uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim zajęła V miejsce w Finale Światowym Pucharu J.Humberta w Lekkiej Atletyce. 
 
Już od czwartej klasy szkoły podstawowej dzieci mają tygodniowo aż 6 godzin zajęć z lekkiej atletyki. Po ukończeniu gimnazjum, ci najlepsi trafiają do Międzyszkolnego Klubu Sportowego i szlifują dalej swój talent. Dzięki tak intensywnym treningom wykształciliśmy już wielu Mistrzów Polski, medalistów Mistrzostw Europy i Świata a także Olimpijczyków – mówi dyrektor placówki Elżbieta Głowacka
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a