REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zatrzymani dwaj włamywacze ze Zgierza i Aleksandrowa

Policjanci z Aleksandrowa Łódzkiego zatrzymali dwóch włamywaczy i odzyskali skradzione mienie. Zdarzenie miało miejsce 23 listopada 2011 r. około godz. 1:30 na terenie gminy Aleksandrów Łódzki.

Policjanci pełniący służbę na terenie miejscowości Rąbień AB zauważyli w okolicach ulicy Oliwkowej nieoświetlony samochód dostawczy marki Renault Trafic, a w nim siedzącego mężczyznę znanego aleksandrowskiej policji z działalności przestępczej. Zapytany przez funkcjonariuszy o powód postoju odpowiedział, że ma awarię samochodu i czeka na kolegę, który poszedł po pomoc. Taka odpowiedź nie usatysfakcjonowała policjantów, którzy od postanowili skontrolować mężczyznę i skrzynię ładunkową.

Pomimo, że nie znaleźli niczego podejrzanego podjęli decyzję o sprawdzeniu przyległych ulic pod kątem ewentualnych włamań. W rejonie ul. Brzozowej zauważyli niedomkniętą bramę wjazdową na prywatną posesję. Skontaktowali się przez domofon z właścicielem posesji. Wspólnie z nim obeszli teren posesji, gdzie zauważyli otworzone drzwi od garażu. Właściciel stwierdził, iż brakuje motoroweru -„skutera” i spalinowej odśnieżarki.
 

Natychmiast aleksandrowscy policjanci wrócili w miejsce gdzie stało nieoświetlone renault. Mając uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna siedzący w aucie ma związek z ujawnionym włamaniem, zatrzymali go. Dodatkowo ustalili, że podejrzewany nie był sam – towarzyszył mu jego 52-letni znajomy z Aleksandrowa Łódzkiego.
 
Przybyłe na miejsce dodatkowe patrole przystąpiły do poszukiwania w pobliskim kompleksie leśnym drugiego mężczyzny. W pobliżu ul. Królowej Jadwigi zauważyli porzuconą odśnieżarkę i skradziony skuter. Na miejsce został wezwany policjant z psem, który podjął trop za uciekinierem kończąc pracę węchową przed posesją, w której mieszka. W tym czasie drugi patrol interwencyjny zatrzymał poszukiwanego mężczyznę.  
 
Włamywacze są mieszkańcami powiatu zgierskiego. 27-latek pochodzi ze Zgierza, drugi zaś z Aleksandrowa Łódzkiego. Duet był już wcześniej notowany za kradzieże z włamaniem. Obydwaj usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają