REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Młodzież na ludowo, czyli dziesięć lat zespołu Szczawiniacy

Podczas obchodów jubileuszu X-lecia istnienia Szkolnego Zespołu Ludowego „Szczawiniacy”, w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawinie spotkali się byli i obecni członkowie zespołu, ich nauczyciele i opiekunowie, włodarze Gminy Zgierz, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Zgierzu Marcin Karpiński – Wicestarosta Zgierski i rodowity Szczawinianin oraz zaproszeni goście i sympatycy folkloru. Uroczystość rozpoczęła się od „podróży w czasie”, czyli obejrzenia prezentacji multimedialnej dokumentującej historię i dorobek artystyczny zespołu.

Podczas tych wspomnień prowadzący przywołali też kilka anegdot, np. o tym jak zespół prezentował swoje umiejętności na Litwie w jednym z przedszkoli – paniom bardzo się podobało, natomiast prawie wszystkie dzieci usnęły, ponieważ występ miał miejsce w porze leżakowania maluchów.
„Szczawiniacy” mają na swoim koncie dużo sukcesów; brali oni udział w wielu występach folklorystycznych, począwszy od tych lokalnych po międzynarodowe, takie jak np.: gminne i powiatowe Dożynki, IX Międzynarodowe Targi Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur”, Warszawskie Święto Chleba, Międzynarodowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Rezekne (Litwa), Święta Wielkanocne w Holloko (Węgry). 
Umiejętności muzyczne, wokalne i taneczne Szkolnego Zespołu Ludowego „Szczawiniacy” mogli oceniać zgromadzeni na jubileuszu goście. Członkowie zespołu zaśpiewali kilka pieśni o charakterze patriotycznym oraz zatańczyli tańce, takie jak polonez, polka czy czardasz.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub