REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Młodzieżowa elita Powiatu Zgierskiego

Politechnika Łódzka zyska już niebawem nowych zdolnych studentów – tegorocznych laureatów rankingu na „najwybitniejszych maturzystów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Zgierski”. Najlepsza z najlepszych – Michalina Chmielewska z I LO im. S. Żeromskiego w Ozorkowie zamierza studiować matematykę stosowaną. – Wybór kierunku nie jest tu przypadkowy, gdyż zarówno ja i mój mąż skończyliśmy studia związane z matematyką na rodzimej Politechnice – mówi dumna mama Michaliny, Maria Chmielewska

Także zdobywca drugiego miejsca w naszym rankingu, Konrad Latosiewicz z głowieńskiego LO, marzy o studiach na tej uczelni. On wybrał gospodarkę przestrzenną. Oboje zwycięzców łączy jeszcze jedna wspólna cecha – podjęli wakacyjną pracę w tej samej firmie i zarobione pieniądze chcą przeznaczyć na letni wyjazd.

Laureaci mają jasno sprecyzowane plany na przyszłość – Michalina chciałaby wykładać na uczelni, zaś Konrad piastować wysokie stanowisko w urzędzie. 

Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki nagrodził dziś dziesięciu najzdolniejszych absolwentów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki na egzaminie maturalnym. Wszyscy otrzymali „Wielką Księgę Historii Polski”, a zdobywcy miejsc na podium dodatkowo: wieżę hi-fi (za I miejsce) i odtwarzacze MP3 (za II i III miejsce).
 

Inne

Ciekawe artykuły