REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Na co należy zwrócić uwagę, biorąc pożyczkę pozabankową?

Decyzja o poszukiwaniu wsparcia finansowego zawsze wiąże się z niepewnością i mnóstwem pytań. Czy uda się znaleźć optymalną ofertę? Czy możliwości spłaty zadłużenia nie ulegną pogorszeniu w niedalekiej przyszłości? Jak zdolność kredytowa wpłynie na wysokość udzielonego wsparcia? Czy negatywna historia w BIK niweczy szanse na uzyskanie kredytu? Trudne odpowiedzi na postawione tu pytania stanowią bezpośrednią przyczynę wzrostu popularności usług pozabankowych, oferujących znacznie większą elastyczność i przyjazny stosunek do klienta. Co warto wiedzieć o pożyczkach prywatnych? Na co uważać, zanim podpiszemy umowę?

Czym są pożyczki pozabankowe?

Pożyczką pozabankową nazywamy specyficzny rodzaj zobowiązania finansowego wobec podmiotu, który nie jest bankiem. Rynek pozabankowy doświadcza ekspresowego tempa rozwoju, napędzanego coraz ciekawszą ofertą firm prywatnych i jednocześnie sztywną polityką banków. Instytucje bankowe eliminują wielu potencjalnych kredytobiorców z kręgu osób uprawnionych do otrzymania funduszy. Przyczyny tego stanu rzeczy należy szukać w niskiej zdolności kredytowej lub negatywnych wpisach w KRD, lub BIK. Tymczasem pożyczka pozabankowa w prywatnej firmie nie generuje tak daleko idących restrykcji. Finansowanie działalności przedsiębiorstw na rynku pozabankowym odbywa się na przystępnych zasadach, co stanowi deskę ratunkową dla wielu podmiotów w kryzysie lub borykających się z chwilową utratą płynności finansowej.

Co warto wiedzieć przed zaciągnięciem długu?

Fundamentem dobrej decyzji pożyczkowej jest analiza całkowitego kosztu zadłużenia i zestawienie go z własnymi możliwościami spłaty. Pożyczki pozabankowe rekompensują wyższe ryzyko niewypłacalności dłużnika poprzez stosowanie różnego rodzaju zabezpieczeń majątkowych. Najlepszym przykładem jest tutaj prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości, wiążąca decyzję o przyznaniu środków z możliwością wpisu do hipoteki jako zabezpieczenia spłaty. Przed podpisaniem umowy o pożyczkę, warto prześledzić wszystkie jej zapisy i ewentualne dodatkowe opłaty. Pewną pomocą może się okazać wskaźnik RRSO, ułatwiający porównanie ofert rozmaitych firm pożyczkowych.
Podjęcie wysiłku w celu znalezienia najlepszej oferty pożyczkowej to kierunek godny polecenia. Po przebrnięciu przez wiele ofert o wątpliwej atrakcyjności, w końcu natrafimy na rzetelną firmę oferującą pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości, które wyróżniają się dopasowaniem do potrzeb i możliwości klienta. Umowa wraz z warunkami udzielenia wsparcia musi być dostępna jeszcze przed jej podpisaniem, aby pożyczkobiorca miał wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z jej postanowieniami.

Pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości – oferta Smartvest

Na rynku pożyczek pozabankowych zdecydowanie wyróżnia się propozycja firmy Smartvest. Prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości dla firm okazała się skuteczną metodą wyjścia z finansowego dołka lub pokrycia kosztów inwestycji. Firma Smartvest udziela pożyczek na dowolny cel związany z prowadzonym biznesem. Więcej o ofercie przeczytasz na stronie www.smartvest.pl.

Inne

Ciekawe artykuły