REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Na M-linię zabrakło pieniędzy

Przez całe ubiegłoroczne lato kursowała linia M. Trasa wiodła od Dworca PKP przez pl. Kilińskiego i osiedle 650-lecia do ośrodka wypoczynkowego Malinka. W tym roku na linię nie starczyło środków. Okazuje się, że dojazd autobusem na Malinkę jest ponad standard dla miasta.

Dlaczego autobusy M-ki w tym roku nie jeżdżą? Powód – dramatyczna sytuacja finansowa Urzędu Miasta Zgierza, która przekłada się na złą kondycję finansową jednostek i zakładów mu podległych.

Otrzymaliśmy zalecenie, aby szukać oszczędności gdzie się da. To bezprecendesowa sytuacja. Mimo, że pracuję tu ponad 17 lat takiego kryzysu nie pamiętam – mówi Piotr Pilny z Miejskich Usług Komunikacyjnych Zgierz.

Mimo szczerych chęci, tegoroczny budżet nie pozwolił na uruchomienie linii.  Drugim powodem było niezbyt duże obłożenie na tej trasie – mówi Mariusz Miśkiewicz, po. kierownika MUK.

Autobusy linii M kursowały w ubiegłym roku co dwie godziny od 11.00 do 21.00 w okresie 21 czerwca – 31 sierpnia 2010 r. Autobus pokonał łącznie 5 852 km na tej trasie. Koszt funkcjonowania połączenia wyniósł 25 tys. zł.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub