REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Niebo nad Łodzią rozświetliło się tysiącami lampionów

W niedzielę 17 lipca o godz. 22.00 niebo nad Łodzią rozświetliło się tysiącami światełek, a to za sprawą akcji zorganizowanej nad stawami Jana (przy ul. Rzgowskiej). Uczestniczy zaczęli gromadzić się około godziny wcześniej, aby spokojnie przygotować swoje lampiony i wypisać na nich swoje marzenia. Później kilka tysięcy światełek pofrunęło w niebo. O akcji poinformowane zostało wcześniej łódzkie lotnisko, aby nie stwarzać zagrożenia w ruchu powietrznym.

Wydarzenie, ma swoje korzenie we wschodniej tradycji. W Polsce staje się coraz bardziej popularne, szczególnie latem. Podobne eventy organizowano np.  Warszawie i Poznaniu, gdzie pobioto rekord kraju. 21 czerwca w noc sobótkową w niebo poleciało wówczas około 11 tys. lampionów.

Uczestnicy łódzkiej akcji zorganizowali się spontanicznie poprzez wydarzenie na facebooku. Udział w nim potwierdziło ponad 8 tys. osób.

Lampiony można kupić przez Internet. Wykonane są z papierowej torby oraz knota, który po podpaleniu podgrzewa powietrze, które z kolei unosi całość do góry.

Te kolorowe świecidełka mogą być jednak przyczyną pożaru, także przy zabawie wskazane jest zachowanie dużej dozy ostrożności i rozsądku.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a