REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Na osiedlu 650-lecie stoi szopka bożonarodzeniowa

Od 6 grudnia na największym zgierskim osiedlu stoi szopka bożonarodzeniowa. Jak co roku jej twórcą jest Bernard Zboiński, emerytowany żołnierz, obecnie artysta oraz zgierski społecznik. Szopka zbudowana jest głównie z drewna. Surowcem jest również kamień. Całość zdobią świerkowe gałęzie. W centralnym miejscu na sianku znajduje się figurka dzieciątka Jezus, a wokół pozostałe postacie: Maryi, Józefa oraz Trzech Mędrców. W tym roku za oświetlenie posłużyła lampa naftowa. We wcześniejszych latach bywało, że zainstalowane oświetlenie elektryczne padało łupem złodziei.

Szopkę będzie można podziwiać do święta Trzech Króli. Potem jej autor ma zamiar przekazać figurki  do domu dziecka. Bernard Zboiński, nie ukrywa, że jest już zmęczony corocznym przygotowywaniem stajenki i życzyłby sobie, aby jego tradycję kontynuowali młodsi zgierzanie.

Bernard Zboiński znany jest również jako twórca groty skalnej, która pojawiała się na osiedlu 650-lecia przy okazji Świąt Wielkanocnych. Latem z kolei w jego garażu pracuje grupa artystów. Spod ich dłuta wychodzą drewniane rzeźby, które podziwiać możemy potem w Parku Miejskim im. T. Kościuszki lub w innych częściach miasta. 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub