REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Największe zalety podłóg drewnianych

 odłoga jest jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrz. Stanowi tło dla elementów wyposażenia, dobrze dobrana – podkreśla ich piękno i niepowtarzalny charakter stylu Twojego mieszkania. Warto zadbać, aby była piękna i najlepszej jakości. Najbardziej ponadczasowym materiałem podłogowym jest drewno. To materiał nie tylko piękny, ale i praktyczny – poznaj wszystkie jego zalety.

Zalety drewnianej podłogi

 

Deski czy klepki to zawsze świetny wybór – bez względu na to czy wybierzesz parkiet, czy deski podłogowe. Dobrze dobrane do stylu wnętrza podkreślą jego charakter, przyciągając spojrzenia i tworząc w Twoim domu przytulną atmosferę. Podłogi drewniane charakteryzują się świetną izolacją cieplną. Taka podłoga jest zawsze przyjemna w dotyku, ale i ekonomiczna – gwarantuje oszczędności w kosztach ogrzewania.

Drewniany parkiet również doskonale izoluje dźwięki – pozwala wygłuszyć wszelkie niepożądane hałasy z zewnątrz i z wnętrza pomieszczeń. Dzięki niemu wnętrze jest cichsze i bardziej przytulne, co czyni drewniany parkiet idealnym kandydatem na nie tylko do mieszkania, ale i do szkół, przedszkoli, sal tanecznych i biur. W takim otoczeniu milej przebywać i milej pracować.

Parkiet ma też zaletę przez większość nieznaną – pozwala regulować wilgotność powietrza wewnątrz pomieszczeń. Dzieje się tak zarówno za sprawą świetnej izolacji cieplnej tego materiału, jak i dzięki naturalnej wilgotności samego parkietu. To ważne, aby wybrać deski o odpowiednim poziomie nawilżenia – nie tylko dla miłej atmosfery, ale i trwałości surowca. Wilgotność deski powinna wynosić około 9%. Drzewo przesuszone, czyli o wilgotności na poziomie 6%, może skutkować powstawaniem szczelin między deskami. Taki parkiet po prostu krócej będzie w pełni funkcjonalny. Deski z gwarancją najwyższej jakości znajdziesz choćby w sklepie Podłogi Świata – http://www.podlogiswiata.pl/oferta/podlogi-naturalne/parkiet. Niestety, są też wady

Wszystko ma swoje wady, również drewniana podłoga. Największą z nich jest koszt ich położenia, znacznie przewyższający koszt standardowych paneli czy nawet, niejednokrotnie, płytek ceramicznych. To jednak inwestycja która się zwraca – przede wszystkim w kosztach ogrzewania pomieszczeń.

Drewno wymaga też szczególnej pielęgnacji. Jest bardzo wrażliwe na wilgoć, która może prowadzić do wypaczania desek. Dlatego wymaga szczególnej troski – regularnej, starannej impregnacji oraz zabezpieczenia powierzchni podłogi dobrej jakości lakierem. Odpowiednio zadbana służyć będzie latami, niezmiennie ciesząc wzrok.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność