REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nie zostawiajcie dzieci w samochodzie podczas upałów

Komenda Powiatowa Policę w czasie upałów pozostawienie dziecka w samochodzie nawet na chwilę, może zagrozić jego zdrowiu, a nawet życiu. Wewnątrz auta w upalny dzień temperatura może dojść do 90° C – twierdzą eksperci. 

 
Temperatura ciała dziecka wzrasta od 2 do 5 razy szybciej niż dorosłego człowieka. Szyby w samochodzie najpierw umożliwiają dostawanie się promieni słonecznych do wnętrza, a następnie działają jak izolator i zatrzymują ciepło w środku. Zostawienie uchylonego okna w samochodzie daje tak naprawdę niewielki efekt. Ryzyko przegrzania dziecka jest ogromne. Dlatego każdy, kto zobaczy dziecko zamknięte w samochodzie w ciepły dzień na słońcu, powinien interweniować i powiadomić odpowiednie służby dzwoniąc pod numer 112, 997, 999, 998. 
 
 Dziecko w takiej sytuacji jest zdezorientowane działaniem wysokiej temperatury, zwykle nie płacze i nie próbuje samo wydostać się z samochodu.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,