REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nieletni usłyszeli zarzut znieważenia policjantów

Wakacje to czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy potrafią spędzać ten okres w sposób bezpieczny i kulturalny. A poziom zepsucia wśród nieletnich bywa zaskakujący. Przekonali się o tym w lipcu funkcjonariusze z niedalekiej Łęczycy. 

Przed jednym z domów wielorodzinnych podjęli interwencję wobec głośno zachowującej się grupki młodzieży. Hałaśliwe, wulgarne zachowanie i późna pora uzasadniały zdecydowane działania policjantów. Młodzieńcy zostali doprowadzeni do komendy policji, gdzie ustalono ich dane oraz przebadano na zawartość alkoholu. Wszyscy są mieszkańcami Łęczycy, w wieku od 13 do 17 lat. Przeprowadzone badania wykazały zawartość alkoholu od 1,26 do 1,76 promila.

Podczas wykonywanych na terenie komendy czynności nadal zachowywali się arogancko i wulgarnie, zanieczyszczając wydzielinami pomieszczenie, w którym przebywali. Jeden z nich, 16-latek, dopuścił się ponadto słownego znieważenia policjantów, za co usłyszał zarzut przestępstwa, zagrożony karą pozbawienia wolności do roku. Pozostali również staną przed sądem dla nieletnich odpowiadając za demoralizujące zachowanie.   
 

Inne

Ciekawe artykuły